Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Gruzja wciąż odczuwa skutki wojny               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Karol Schwann [ 22-08-2008 ]
Mimo zapewnień prezydenta Rosji o wycofaniu żołnierzy z terytorium Gruzji, rosyjscy żołnierze okopują się w strefie wokół Osetii Południowej.
czytaj więcej »
  
[ 21-08-2008 ]
"Rosja zdecydowała się na chwilę obecną zamrozić wszelką współpracę wojskową z NATO i jego sojusznikami" - czytamy na stronie internetowej norweskiego resortu obrony.
czytaj więcej »
  Rosyjski parlament grozi Gruzji?
[ 20-08-2008 ]
- Nikt nie podniesie więcej ręki na pokojowe istnienie narodu Osetii Południowej - ostrzega rosyjska wyższa izba parlamentu i grozi, że jest "gotowa uznać" niepodległość separatystów z Abchazji i Osetii Południowej. Abchazja poinformowała, że zamierza zaapelować do Rosji o uznanie jej niepodległości. Rosyjski kontrwywiad chwali się z kolei złapaniem gruzińskiego szpiega.
czytaj więcej »
  
[ 19-08-2008 ]
Wiceszef Sekretariatu Prezydenta, Adrij Kysłynski, oskarża premier Julię Tymoszenko o przyjęcie od Rosji miliarda dolarów za milczenie w sprawie Gruzji.
czytaj więcej »
  
[ 19-08-2008 ]
Gest dobrej woli w konflikcie gruzińsko-rosyjskim. We wtorek w okolicy miasta Gori doszło do pierwszej wymiany jeńców wojennych między zwaśnionymi stronami. Gruzini przekazali 5 rosyjskich jeńców, Rosjanie - 15 gruzińskich.
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 18-08-2008 ]
Jak podaje rosyjska armia, rozpoczęło się wycofywanie żołnierzy z Gruzji. Anatolij Nogowicyn, wiceszef rosyjskiego sztabu generalnego, na konferencji prasowej dodał, że zgodnie z porozumieniem rozejmowym, wynegocjowanym przez Francję, siły pokojowe wycofują się. Według niego, rosyjscy żołnierze w Gruzji zachowywali się „maksymalnie humanitarnie”.
czytaj więcej »
  
Jan Chlebny [ 18-08-2008 ]

Imperium, mocarstwo, carat - te słowa najczęściej pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy rola hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a także silnej i dobrze uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu?

czytaj więcej »
  
[ 17-08-2008 ]
- Winę za ten konflikt ponosi Rosja, to ona jest agresorem – powiedział dla „Newsweeka” prezydent Lech Kaczyński. I dodał: - Dzisiejsze władze Rosji potrafią dywagować o agresywnych planach nawet państw jeszcze dużo mniejszych niż Gruzja.
czytaj więcej »
  
Andrzej Gwarda [ 17-08-2008 ]

Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym.

czytaj więcej »
  
Karolina Czaja [ 17-08-2008 ]
Rzecznik rosyjskiego Resortu Obrony zaprzeczył wcześniejszym doniesieniom z teatru działań. Jeszcze w godzinach porannych, dowódca sił rosyjskich gen. Wiaczesław Borisow informował o pierwszych kolumnach wojska wychodzących z Cchinwali, stolicy Południowej Osetii.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl