Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Atak piratów na tankowiec udaremniony               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 03-05-2006 ]
Członkostwo Ukrainy w Sojuszu Północnoatlantyckim będzie kosztowało każdego obywatela tego kraju rocznie 5 hrywien, czyli 3 złote. Przedstawiciele władz w Kijowie liczą na wstąpienie Ukrainy do NATO w 2008 roku.
czytaj więcej »
  
[ 27-04-2006 ]
Ukraina chce jak najszybciej przystąpić do NATO. Deklarację taką złożył prezydent Wiktor Juszczenko przebywający z oficjalną wizytą w Rydze.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 25-04-2006 ]
 W dniach 27-28 kwietnia 2006 r. odbędzie się w Sofii spotkanie Ministrów Spraw Zagranicznych państw NATO. Polskiej delegacji przewodniczyć będzie Minister Spraw Zagranicznych RP, Pan Stefan Meller.
czytaj więcej »
  Lotnisko dla NATO
AZ [ 13-04-2006 ]
Ukraińska Gazeta po Kijewski, pisze, że rząd w Kijowie udostępni dla Sojuszu Północnoatlantyckiego lotnisko wojskowe w Czernichowie dla operacji pokojowych i humanitarnych.
czytaj więcej »
  
JB [ 25-02-2006 ]

NATO przeprowadzi w dniach 1-7 marca doroczne ćwiczenia zarządzania kryzysowego pod kryptonimem CMX 2006. Wezmą w nich udział przedstawiciele wszystkich państw członkowskich, w tym oczywiście Polski.

czytaj więcej »
  Gruzja widziana z Zachodu
Kate Khachidze z Tbilisi [ 03-11-2005 ]

Gruzja jest jedynym krajem położonym geograficznie w Azji, który złożył wniosek o członkostwo w NATO. Tbilisi było też pierwszą stolicą w świecie postradzieckim, gdzie doszło doszło do pokojowej rewolucji zakończonej zmianą ekipy rządzącej. Ale jak Gruzja postrzegana jest przez Zachód? Rozmawialiśmy o tym z profesorem Neilem MacFarlanem, szefem Departamentu Polityki i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Oksfordzkiego, który odwiedził niedawno Gruzję.

czytaj więcej »
  
[ 21-09-2004 ]

Upadek jałtańskiego porządku i koniec Zimnej Wojny wyznaczyły nową jakość w stosunkach międzynarodowych. Ponieważ po zaniku konfrontacji Wschód-Zachód organizacją, która przetrwała i wyznaczyła tory koncepcji bezpieczeństwa został Sojusz Północnoatlantycki, z najważniejszym członkiem, USA, realizowana była amerykańska wizja ładu międzynarodowego. Poszczególne państwa zachodnioeuropejskie wykazywały jednak różną postawę i poglądy co do atlantyckiego nurtu w bezpieczeństwie europejskim.

czytaj więcej »
  Rosja-NATO: Partnerstwo dla pokoju
[ 16-05-2003 ]

Rosja i NATO powinny być zasadniczymi filarami w systemie bezpieczeństwa europejskiego i ważnymi partnerami w kontekście światowym.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 12 13 14 15 16 17   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl