Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Kontrowersyjne porozumienie Rosji z Kaukazem               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Rosyjski koncern naftowy i kredytowanie?
[ 03-04-2006 ]
Gazprom zaprzecza, że zamierzał wziąć kredyt z niemieckiego banku, aby sfinansować budowę gazociągu po dnie Bałtyku. Władze rosyjskiego koncernu naftowego w specjalnym oświadczeniu podkreślają, że pokryją inwestycję z własnych środków.
czytaj więcej »
  
[ 02-04-2006 ]

Spośród wszystkich narodów Unii Europejskiej, to właśnie Polacy najlepiej zdają sobie sprawę ze skali problemu, jaki stanowi dla Europy i samej Białorusi reżim Aleksandra Łukaszenki. Mimo to nasz kraj uchodzi na forum "25" za zwolennika konsekwentnych, lecz stosunkowo łagodnych działań wobec Mińska. Nasze rządy sprzeciwiały się m.in. całkowitemu zamrożeniu kontaktów UE - Białoruś na szczeblu ministerialnym. Argumentowano przy tym, że może to utrudnić Polsce załatwianie typowo sąsiedzkich spraw, m.in. ochronę praw mniejszości. Jednak teraz, gdy nasi obywatele są na Białorusi bici i poniewierani, a oficjalna propaganda przedstawia Rzeczpospolitą jaką największego wroga państwa białoruskiego, należy bardzo poważnie zastanowić się nad poparciem tych, a nawet jeszcze ostrzejszych sankcji.

czytaj więcej »
  
[ 29-03-2006 ]
Rosja odrzuciła możliwość ewentualnej akcji zbrojnej przeciwko Iranowi. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że próba siłowego rozwiązania sporu, dotyczącego irańskiego programu nuklearnego, byłaby "bezproduktywna".
czytaj więcej »
  Ingerencja na Ukrainie, czyli rosyjska tradycja
Zbigniew Ekiert z Kijowa [ 23-03-2006 ]

Już w niedzielę, 26 marca, na Ukrainie odbędą się wybory do parlamentu. Będą się one kardynalnie różnić od poprzednich. I nie chodzi tylko o sam system wyboru deputowanych. Najważniejsza różnica polega na nowych pełnomocnictwach, na znaczeniu nowej Rady Najwyższej Ukrainy. Rosja nie może pozostawać obojętna.

czytaj więcej »
  Rosja: wprowadzenie rynkowych cen gazu
[ 22-03-2006 ]
"Rosja odchodzi od dotychczasowego systemu ustalania cen gazu, przechodząc na rynkowe ceny tego surowca" - oświadczył w Pekinie szef dyplomacji rosyjskiej Siergiej Ławrow, towarzyszący składającemu wizytę w Chinach prezydentowi Władimirowi Putinowi.
czytaj więcej »
  
Piotr Trzaskowski [ 18-03-2006 ]

Jest taki region, który niewielu w Europie Zachodniej odróżnia od Rosji. Choć Kaukaz od zawsze leżał na linii ścierania się wpływów wielkich mocarstw, zdołał zachować zaskakującą mozaikę narodów i kultur. Przedstawiciele grup językowych perskiej, tureckiej, słowiańskiej, kaukaskich i innych wciąż zamieszkują razem w jednym z najbardziej zróżnicowanych etnicznie regionów świata. Konferencja pod nazwą „How far is the Caucasus?” odbywająca się w na początku marca w dolnośląskiej Krzyżowej miała przybliżyć kwestie polityczne, problem przestrzegania praw człowieka oraz perspektywy współpracy z NATO i UE państw regionu.

czytaj więcej »
  Przedstawiciele Hamasu w Moskwie
Andrzej Rejnson [ 04-03-2006 ]
Przywódcy Hamasu spotkali się w Moskwie z władzami Rosji. Nie było żadnych gestów pojednawczych w stosunku do Izraela. Chaled Masza zapowiedział, że Hamas „nie uzna istnienia Izraela”.
czytaj więcej »
  
JB [ 25-02-2006 ]

"Mam poważne obawy co do funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Czeczenii" - powiedziała po powrocie z kaukaskiej republiki Louise Arbour, wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka.

czytaj więcej »
  
JB [ 25-02-2006 ]

NATO przeprowadzi w dniach 1-7 marca doroczne ćwiczenia zarządzania kryzysowego pod kryptonimem CMX 2006. Wezmą w nich udział przedstawiciele wszystkich państw członkowskich, w tym oczywiście Polski.

czytaj więcej »
  
[ 23-02-2006 ]

Pierwszy w Polsce przypadek ptasiej grypy odnotowano w Warszawie. Z dalekiej Moskwy przyleciały do kraju „podejrzane” osobniki, a dość nietypowe zachowanie odnotowano już u jednej kaczki.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl