Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Kontrowersyjne porozumienie Rosji z Kaukazem               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 13-08-2008 ]
Zbyt emocjonalne, wręcz wojenne wystąpienie prezydenta w Tbilisi to wielki polityczny błąd. Wpisał się nim na listę przywódców, których cechuje rusofobia - powiedział wicemarszałek Jerzy Szmajdziński z SLD. Wcześniej za ostre słowa skrytykowała Lecha Kaczyńskiego Platforma Obywatelska.
czytaj więcej »
  
[ 13-08-2008 ]
Jak twierdzi szef Platformy Zbigniew Chlebowski, słowa prezydenta na wiecu w Tbilisi były zbyt emocjonalne i przesiąknięte elementami konfrontacji. Według niego to, co powinna była zrobić Polska w sprawie konfliktu, zrobił rząd i było to wystarczające.
czytaj więcej »
  
[ 13-08-2008 ]
Szef brytyjskiej dyplomacji David Miliband oskarżył Rosję o "jawną agresję" przeciwko Gruzji. Ostrzegł też, że Rosja może narazić się na poważne konsekwencje polityczne, jeśli nie zadba o spełnienie swych międzynarodowych zobowiązań. Brytyjskie media mają odmienne zdanie - Rosja wyszła zwycięsko, a Zachód został upokorzony.
czytaj więcej »
  Atmosfera jak w 1938 roku
[ 13-08-2008 ]
W Tbilisi odbyła się wspólna konferencja prasowa przywódców Europy Wschodniej i Gruzji. Lech Kaczyński mówił o potrzebie większego zaangażowania Stanów Zjednoczonych. Razem z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem porównali zaistniałą sytuację do atmosfery konferencji w Monachium w 1938 roku.
czytaj więcej »
  Amerykanin autorem scenariusza wojny w Gruzji
Jakub Noch [ 13-08-2008 ]
Życie pisze najdziwniejsze scenariusze – także te polityczne. Jeszcze przed kilkoma miesiącami mało który z międzynarodowych ekspertów przewidywał, że Rosja odważy się na próbę podważenia suwerenności Gruzji. Ten scenariusz (w dosłownym tego słowa znaczeniu) przewidział jednak słynny pisarz Tom Clancy, pisząc scenariusz… gry komputerowej. Wydaje się to niewiarygodne, ale wydana w 2001 roku "Ghost Recon” przewiduje gros z wydarzeń których byliśmy świadkami w ostatnich dniach.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 13-08-2008 ]
Jak poinformowały władze rosyjskie, Komitet Śledczy przy Prokuraturze Rosji rozpoczął przesłuchania gruzińskich jeńców pojmanych w czasie walk w Osetii Południowej. Będą się one odbywały we Władykaukazie, stolicy Osetii Północnej.
czytaj więcej »
  
Renata Sobiecka [ 12-08-2008 ]
Pomimo iż prezydent Rosji ogłosił zawieszenie broni, wojska rosyjskie nadaj bombardują gruzińskie wioski.
czytaj więcej »
  Koniec rosyjskiej interwencji
[ 12-08-2008 ]
Rosja zakończyła akcję "przymuszania władz gruzińskich do pokoju" - poinformował prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 11-08-2008 ]
"W tak ważnych sprawach nie należy się spieszyć, bo można popełnić pomyłki, za które przyjdzie płacić długo potem" - powiedział rosyjski ambasador na Łotwie do krajów nadbałtyckich oraz Polski. Jest to odpowiedź na sobotnie oświadczenie tych czterech państw o "rosyjskim imperializmie".
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 11-08-2008 ]
Propozycja rozejmu podpisana dziś rano przez prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego została odrzucona przez Kreml. Decyzję uzasadniono tym, że według Rosji Gruzini nadal prowadzą działania wojenne.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl