Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Papież z wizytą w zniszczonej Abruzji               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Tajne papieskie archiwum - otwarte
Anna Dziedzic [ 19-09-2006 ]

Wielkie zainteresowanie naukowców wzbudziło otwarcie tajnego archiwum watykańskiego, z czasów papieża Piusa XI.

Opracowanie 30 tysięcy teczek dokumentów zawierających  materiały archiwalne prywatne oraz oficjalne listy, encykliki i inne pisma, pozostawione przez Piusa XI podczas 17 lat pontyfikatu zajęło 21 lat.

czytaj więcej »
  
[ 18-09-2006 ]

Włoska prasa wciąż wiele miejsca poświęca wypowiedzi Benedykta XVI odnośnie islamu i jej konsekwencjom. Rzymski dziennik "La Repubblica" twierdzi, że nie doszłoby do kryzysu w stosunkach Watykanu z wyznawcami Allaha, gdyby obecny papież kontynuował na tym polu politykę Jana Pawła II. Z kolei Vittorio Messori w "Corriere della Sera" uważa, że papież dał dowód "wielkodusznej nieostrożności".

czytaj więcej »
  
[ 13-09-2006 ]
Włoska prasa pisze o wczorajszym wykładzie Benedykta XVI na Uniwersytecie w Ratyzbonie, w którym wskazał on na różnice w pojmowaniu Boga przez chrześcijan i muzułmanów. Papież przypomniał pojęcie dżihadu - świętej wojny w islamie - i podkreślił, że w tym punkcie rozchodzą się drogi obu religii.
czytaj więcej »
  
[ 31-05-2006 ]
Benedykt XVI podczas audiencji generalnej na Placu świętego Piotra skierował słowa podziękowania do polskiego episkopatu, władz i narodu za ciepłe przyjęcie podczas pielgrzymki. W katechezie, poświęconej w całości na podsumowanie swej podróży papież wiele miejsca poświęcił na refleksje po wizycie w Auschwitz-Birkenau.
czytaj więcej »
  
AZ [ 29-05-2006 ]
New York Times komentuje wizytę Benedykta XVI w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Gazeta pisze, iż papież potrafił stawić czoła nazistowskiej przeszłości, ale bez odniesień osobistych.
czytaj więcej »
  
Gracjan Szczombrowski [ 27-05-2006 ]
Papież Benedykt XVI w swoim trzecim dniu pielgrzymki w Polsce odwiedzi Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, katedrę na Wawelu oraz spotka się z młodzieżą na Błoniach.
czytaj więcej »
  
[ 26-05-2006 ]

Papież Benedykt XVI dwukrotnie zaskoczył dziś wiernych. Po raz pierwszy, gdy po mszy na Placu Piłsudskiego wszedł między wiernych, a później, gdy pojawił się na balkonie Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.

czytaj więcej »
  
AZ [ 26-05-2006 ]
W piątek Benedykt XVI przedpołudnie spędzi w Warszawie, następnie uda się do Częstochowy, a wieczorem będzie już w Krakowie, gdzie pozostanie do niedzieli.
czytaj więcej »
  
[ 25-05-2006 ]
Benedykt XVI podkreślił podczas spotkania z duchowieństwem, że kapłani muszą być specjalistami od spotkania człowieka z Bogiem. "Nie wymaga się od księdza, by był ekspertem w sprawach ekonomii, budownictwa czy polityki" - mówił Benedykt XVI w katedrze świętego Jana Chrzciciela.
czytaj więcej »
  Benedykt XVI w Polsce
j. uchto [ 25-05-2006 ]
Bardzo pragnąłem tej wizyty - powiedział papież Benedykt XVI po przylocie na lotnisko Okęcie w Warszawie.Czterodniowa pielgrzymka Benedykta XVI do Polski jest pierwszą, zaplanowaną przez niego samego po wyborze na Stolicę Apostolską, podróżą zagraniczną. Papież odwiedzi kolejno Warszawę, Jasną Górę, Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską oraz były hitlerowski obóz zagłady Auschwitz.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl