Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kronika wyborcza / Turcja przeciwko kandydaturze Rasmussena               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
JB [ 25-02-2006 ]

NATO przeprowadzi w dniach 1-7 marca doroczne ćwiczenia zarządzania kryzysowego pod kryptonimem CMX 2006. Wezmą w nich udział przedstawiciele wszystkich państw członkowskich, w tym oczywiście Polski.

czytaj więcej »
  
aln [ 14-02-2006 ]
Lech KaczyńskiW wygłoszonym po dwudziestej pierwszej przemówieniu telewizyjnym prezydent Lech Kaczyński poinformował, że nie będzie skracał kadencji parlamentu.
czytaj więcej »
  Gruzja widziana z Zachodu
Kate Khachidze z Tbilisi [ 03-11-2005 ]

Gruzja jest jedynym krajem położonym geograficznie w Azji, który złożył wniosek o członkostwo w NATO. Tbilisi było też pierwszą stolicą w świecie postradzieckim, gdzie doszło doszło do pokojowej rewolucji zakończonej zmianą ekipy rządzącej. Ale jak Gruzja postrzegana jest przez Zachód? Rozmawialiśmy o tym z profesorem Neilem MacFarlanem, szefem Departamentu Polityki i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Oksfordzkiego, który odwiedził niedawno Gruzję.

czytaj więcej »
  Turcja – nowy gracz na euroszachownicy
Aleksandra Heflich [ 30-05-2005 ]

O dzieleniu unijnego tortu i pieczeniu własnego, o tym jaka za dziesięć lat będzie Unia Europejska, a jaka będzie Turcja, o tym czy brać przykład z piłki nożnej oraz o wielu innych kwestiach stawianych w kontekście przyjęcia Turcji do Unii Europejskiej rozmawiali goście oraz uczestnicy kolejnej „Debaty Europejskiej”, zorganizowanej jak zwykle przez Centrum Młodych Dyplomatów. e-Polityka była patronem medialnym przedsięwzięcia.

czytaj więcej »
  
Agata Motyl [ 23-03-2005 ]

Unia Europejska zdecydowała się na bezprecedensowy krok -zaproszenie Turcji do negocjacji w sprawie członkostwa we Wspólnocie. Ta kontrowersyjna decyzja podzieliła Europę. Czy kraj który czerpie swoje korzenie z islamu jest w stanie wkomponować się w europejski dorobek praw człowieka i poszanowania demokracji?

czytaj więcej »
  Duch Ataturka
[ 17-02-2005 ]

Ledwie 10 nowych państw wstąpiło do Unii Europejskiej, a już rozległy się głosy o następnym, ewentualnym rozszerzeniu. Wymienianymi kandydatami do członkostwa są kraje bałkańskie, Ukraina a także Turcja. I ta ostatnia wywołuje chyba najwięcej kontrowersji. Obawę wśród sporej części mieszkańców UE budzą różnice kulturowe między muzułmańską republiką a chrześcijańską Unią, ale także trzykrotnie doświadczone w XX wieku przez Turcję rządy totalitarne. Czy powinniśmy przyjąć ojczyznę Ataturka do UE? Jaka właściwie jest Turcja? Jak to wszystko wygląda z perspektywy tureckiej?...Może łatwiej będzie odpowiedzieć na te pytania w oparciu o wywiad z Ateszem Uslu* – studentem stosunków międzynarodowych z Istambułu, który ma na swoim koncie publikacje w tureckim przeglądzie nauk społecznych „Praksis”.

czytaj więcej »
  Turcja w Unii?
Anna Furtak [ 29-12-2004 ]

Po zakończeniu II wojny światowej wszyscy byli świadomi tego ze nic już nie będzie takie jak dawniej i na nowo trzeba odbudować rzeczywistość w której będą żyły i funkcjonowały przyszłe pokolenia. Był to okres odradzania się nowych państw i pojawiania się innych uczestników stosunków międzynarodowych w postaci licznych organizacji zrzeszających państwa chcące współpracować aby zapewnić sobie nawzajem lepsze warunki ekonomiczne i obronę przez różnorodnymi zagrożeniami z zewnątrz. Proces ten trwa po dziś dzień czego jesteśmy świadkami. Wystarczy bowiem przypomnieć sobie maj bieżącego roku kiedy to Unia Europejska zrzeszająca najważniejsze państwa starego kontynentu rozszerzyła się o kolejne dziesięć krajów.

czytaj więcej »
  
[ 21-09-2004 ]

Upadek jałtańskiego porządku i koniec Zimnej Wojny wyznaczyły nową jakość w stosunkach międzynarodowych. Ponieważ po zaniku konfrontacji Wschód-Zachód organizacją, która przetrwała i wyznaczyła tory koncepcji bezpieczeństwa został Sojusz Północnoatlantycki, z najważniejszym członkiem, USA, realizowana była amerykańska wizja ładu międzynarodowego. Poszczególne państwa zachodnioeuropejskie wykazywały jednak różną postawę i poglądy co do atlantyckiego nurtu w bezpieczeństwie europejskim.

czytaj więcej »
  
Andrzej Zabielski [ 23-07-2004 ]

"Turcja spełniła wszystkie niezbędne warunki dla otwarcia rokowań akcesyjnych z Unią Europejską, której wiarygodność ucierpi, jeśli nie otworzy ona drzwi dla tego muzułmańskiego kraju." Te słowa wypowiedział minister spraw zagranicznych Turcji Abdullach Gul dzień po zakończeniu czerwcowego szczytu NATO w Stambule.

czytaj więcej »
  Rosja-NATO: Partnerstwo dla pokoju
[ 16-05-2003 ]

Rosja i NATO powinny być zasadniczymi filarami w systemie bezpieczeństwa europejskiego i ważnymi partnerami w kontekście światowym.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 92 93 94 95 96 97   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl