Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Europa przyjmie więźniów z Guantanamo               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Piotr Tarasiuk [ 29-12-2006 ]
Mijający rok obfitował w wydarzenia polityczne na świecie, nie odbiegając od poprzednich lat. Europa Zachodnia przyjęła falę strajków, a także skandali i afer z udziałem polityków. Ciągle wiele rządów styka się z problemem imigrantów, co też prowadzi do radykalizacji nastrojów społecznych, a w efekcie uwidacznia się na scenie politycznej w wynikach wyborów. W wielu przypadkach podsycano wręcz wrogie nastroje w świecie muzułmańskim. Podziały rysowały się także w Unii Europejskiej. W kilku państwach mieszkańcy dokonali wyboru rządzących.
czytaj więcej »
  
[ 10-10-2006 ]

Premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej podkreślili konieczność kontynuowania współpracy i wspólnej polityki gospodarczej w Srodkowej Europie.

czytaj więcej »
  
[ 13-06-2006 ]
Unia Europejska wzywa USA do zamknięcia więzienia w Guantanamo na Kubie, gdzie bez wyroków przetrzymywani są podejrzani o terroryzm. Eurodeputowani domagają się zaprzestania stosowania specjalnych technik przesłuchań, w tym poniżania seksualnego, tortur wodnych i użycia psów w celu wywołania strachu.
czytaj więcej »
  Tortury na Guantanamo
[ 23-02-2006 ]

Wedle doniesień więźniowie Guantanamo, którzy brali udział w strajku głodowym, zostali umieszczeni w izolatkach, przypięci do krzeseł ograniczających ruch, poddano ich przymusowemu karmieniu i pozbawiono przedmiotów takich jak  – koce i książki.

 

czytaj więcej »
  
[ 27-12-2003 ]

To był rok podziałów w Europie. Państwa Starego Kontynentu nie zdołały wypracować wspólnej linii w sprawie amerykańskiej interwencji w Iraku. W jednym z największych kryzysów w swej historii znalazła się Unia Europejska. W maju do UE przystąpi 10 nowych państw, ale odpowiedź na pytanie, czym Unia będzie w przyszłości, staje się coraz trudniejsza. W cyklu Świat 2003 czas na podsumowanie roku w krajach na zachód od Odry.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl