Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Europa przyjmie więźniów z Guantanamo               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Agnieszka Cichocka [ 11-11-2008 ]
Agencja Associated Press, powołując się na doradców prezydenta elekta, twierdzi, iż Barack Obama rozważa nad zamknięciem obozu w Guantanamo i postawieniem przed sądem części osadzonych.
czytaj więcej »
  Kokaina i Europejczycy
Piotr Czubowicz [ 20-10-2008 ]

Około dwanaście milionów Europejczyków, czyli około 4 proc. populacji starego kontynentu, przyznaje się do przynajmniej jednokrotnego spożycia kokainy. Kokaina, zaraz po konopi indyjskiej jest najczęściej spożywanym narkotykiem w Europie. Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii alarmuje, iż ta liczba wciąż rośnie. Tylko z roku 2006 na rok 2007 wzrosła o milion osób. Jedna na pięć osób spożywających ten narkotyk w Europie, to Hiszpanie, gdzie konsumpcja czterokrotnie przewyższa średnią europejską, a w latach 1999-2005 podwoiła się. Według przeprowadzonych badań na 94 proc. hiszpańskich banknotów, które zwijane w rulonik używane są do wciągania nozdrzami działek białego proszku, były ślady kokainy.

czytaj więcej »
  
[ 13-01-2008 ]
W sobotę odbył się kongres rządzącej we Francji Unii na rzecz Ruchu Ludowego, w którym brał udział były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.
czytaj więcej »
  Tusk w Europie
[ 04-12-2007 ]
Dzisiaj premier Donald Tusk jedzie do Brukseli, gdzie może spodziewać się wielu trudnych pytań. Unia wiąże z Tuskiem "duże nadzieje", a jego wizyta ma przynieść "pozytywne emocje".
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 21-11-2007 ]
Rumuński minister sprawiedliwości oskarża Komisję Europejską o to, że jej decyzje uniemożliwiają mu skuteczną walkę z korupcją.
czytaj więcej »
  
[ 20-11-2007 ]
W referendum przeprowadzonym w Turcji okazało się, że tylko 51 proc. jej mieszkańców chce członkostwa w Unii Europejskiej. Pozostali mówią, że to marzenie "ściętej głowy".
czytaj więcej »
  
[ 11-11-2007 ]
Dziś Święto Niepodległości. Polska 89 lat temu pojawiła się na mapie Europy po prawie 123-letniej nieobecności. Oficjalne uroczystości państwowe odbędą się pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
 
 
czytaj więcej »
  
[ 31-03-2007 ]
31- letni Australijczyk został skazany przez amerykański trybunał wojskowy  na karę 7 lat więzienia za wspieranie terroryzmu. Jest to pierwsze dotychczas skazanie więźnia z Guantanamo.
czytaj więcej »
  
Agata Motyl [ 30-03-2007 ]
Obchody pięćdziesięciolecia UE stały się sposobnością do podpisania Deklaracji Berlińskiej, formułującej wytyczne odnośnie prac nad konstytucją na najbliższe lata. Okrągła rocznica jest dobrą okazją do przeprowadzenia podsumowania.
czytaj więcej »
  
Pierre Lellouche [ 27-03-2007 ]
Mamy moralny obowiązek wspierać wartości Sojuszu, zwłaszcza w odniesieniu do narodów, które zdecydowały się podążać drogą demokracji.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl