Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Rosja wrogiem silna               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
Andrzej Kaniewski [ 11-09-2004 ]

W ciagu ponad ośmiu miesięcy 2004 roku w 5 zamachach terrorystycznych zgineło w Rosji ponad 240 osób. Metro, budynek ministerstwa obrony, pokłady samolotów. Wszędzie tem czeczeńscy terroryści beznamiętnie zabijali. Ale Rosja zapominała, świat zapominał. Tragedii w Biesłanie już nie zapomną . Nie tylko dlatego , że w tej masakrze zgineły setki ludzi, przeważnie dzieci, że była to kolejny tragiczny blamaż rosyjskich służb kryzysowych i prezedenta Putina, że widzieli tą tragedię „na żywo” na ekranach telewizorów. Nie zapomną, bo może to być początek wojny w Rosji.

czytaj więcej »
  
[ 09-09-2004 ]

Masakra. To jedyne odpowiednie słowo, którym można nazwać wydarzenia sprzed paru dni z Biesłsanu. To co stało się w tym mieście pokazuje kolejne straszliwe oblicze terroryzmu. Przekroczona została pewna granica. Jako zakładnicy zostały wzięte niewinne dzieci. Tym większe oburzenie budzi fakt w jaki sposób rosyjskie władze rozwiązały kwestię odbicia biesłańskiej szkoły

czytaj więcej »
  Rosja dla Rosjan?
Marta Siewierska [ 18-05-2004 ]

Czy w rosyjskim społeczeństwie wzrastają nastroje nacjonalistyczne i ksenofobiczne czy rasistowskie?  Media regularnie donoszą  o śmiertelnych pobiciach obcokrakowców, szczególnie w dużych miastach rosyjskich. W końcu marca w moskiewskim szpitalu zmarł Afgańczyk tydzień wcześniej pobity przez grupę skinheadów.  Atak na bazar, na którym wiele straganów należy do osób z Kaukazu i Azji Centrlanej zorganizowany był przez grupę młodzieży uzbrojoną w metalowe pręty. Nie był to przypadek odosobniony.

czytaj więcej »
  Co dalej, Ukraino?
Andrzej Zabielski [ 05-05-2004 ]

Obserwując ostatnie wydarzenia polityczne na Ukrainie, można dojść do wniosku, że prezydentowi Kuczmie sypie się grunt pod nogami, a on, polityk przyzwyczajony do tej pory do twardego stąpania po twardej nawierzchni, nie bardzo wie, jak się w tej sytuacji zachować.

czytaj więcej »
  Wielki biznes centralnie sterowany
Marta Siewierska [ 04-05-2004 ]

W rosyjskiej gospodarce, w sposobie sprawowania władzy, w charakterze stosunków łączących kręgi oligarchów i administrację prezydencką zachodzą obecnie bardzo znaczące i niepokojące zmiany. Coraz wyraźniejszy staje się proces odchodzenia od liberalnego modelu ekonomicznego. Wzrastają natomiast autorytarne tendencje w polityce wewnętrznej. Na polu gospodarczym administracja dąży do uzyskania całkowitej lojalności oligarchów oraz do obciążenia dużych firm licznymi świadczeniami na rzecz państwa.

czytaj więcej »
  Zabytki Czeczenii
[ 03-05-2004 ]

Trzy lata temu zniszczenie przez Talibów posągu Buddy w Afganistanie wywołało liczne protesty i zbulwersowało opinię publiczną na całym świecie. Jak to możliwe, że kultura materialna jednej z najstarszych cywilizacji jest permanentnie niszczona przy milczącym przyzwoleniu UNESCO?

czytaj więcej »
  Jak Dawid z Goliatem
[ 26-03-2004 ]

Konflikt w Czeczenii budzi żywe emocje wśród wszystkuch Polaków interesujących się wydarzeniami międzynarodowymi. Nie inaczej jest ze studentami kierunków politologicznych. Ich odczucia są o tyle istotne, że to właśnie oni będą mieli już za kilkanaście lat decydujący wpływ na postawę Polski wobec tej sprawy. Pod koniec ubiegłego roku w prestiżowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się debata pod hasłem "Czy Czeczenia ma według prawa międzynarodowego prawo do niepodległości?" Dwie grupy uczestników stanęły ze sobą oko w oko jako delegacje Moskwy i Groznego. Oto zapis tej niezwykle ciekawej symulacji.

czytaj więcej »
  Szerokie tory rosyjskiej polityki
[ 17-03-2004 ]

Polityka w Federacji Rosyjskiej od czasów upadku ZSRR jest tematem tabu, tajemniczym feniksem, który wyłania się z popiołów w czasie, gdy kartka w kalendarzu wyborczym wskazuje, że przyszedł czas na kolejne wybory... Nie inaczej jest i tym razem - z góry przesądzony wynik wyborów prezydenckich nikogo nie zaskoczył.

czytaj więcej »
  
[ 26-02-2004 ]

Wtorkowa decyzja prezydenta Rosji Władimira Putina o dymisji gabinetu Michaiła Kasjanowa była ogromnym zaskoczeniem. Wywołała szereg spekulacji i komentarzy dotyczących przyszłości polityki wewnętrznej Rosji. Według środowych doniesień dziennika "Rzeczpospolita", powołującego się na wypowiedź Aleksieja Muchina, dyrektora Centrum Informacji Politycznej, odwołanie Kasjanowa pomoże skonsolidować społeczeństwo wokół "drużyny Putina".

czytaj więcej »
  Rok Polski na Ukrainie
[ 10-02-2004 ]

Rok 2004 jest szczególnym okresem w stosunkach ukraińsko-polskich. Aby jeszcze bardziej zbliżyć społeczeństwa i zacieśnić współpracę na wszystkich możliwych płaszczyznach ogłoszono obecny rok Rokiem Polski na Ukrainie. Jednostką bezpośrednio odpowiadającą za organizację i realizacje przedsięwzięcia jest Instytut Adama Mickiewicz w Kijowie, zaś ze strony ukraińskiej – Kancelaria Prezydenta.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 100 101 102 103 104 105 106 107  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl