Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kokaina i Europejczycy               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Peru: wpadka Fujimoriego?
Marcin Witkowski [ 15-11-2005 ]

Alberto Fujimoriemu marzy się triumfalny powrót na fotel prezydencki Republiki Peru. Marzy się, gdyż po wielokroć zapewne przypomina sobie rok 1990 kiedy to bezapelacyjnie wygrał wybory i do samego (marnego) końca trzymał skorumpowany ster rządów we własnych rękach. W przyszłym roku odbędą się wybory prezydenckie, jednak Fujimori zamiast w nich uczestniczyć, może się im przyglądać przez więzienne kraty. W Chile został zatrzymany przez miejscową policję. 

czytaj więcej »
  
Marcin Witkowski [ 14-09-2005 ]

W sierpniu G. Bush gościł na swoim prywatnym rancho w Crawford prezydenta Kolumbii Alvaro Uribe. Nie każdy polityk w C.V. może sobie wpisać statut gościa teksańskiej posiadłości Busha. Ten zaszczyt przypada jedynie najbliższym sojusznikom i przyjaciołom USA. A w lewicującej i coraz bardziej antybushowskiej Ameryce Łacińskiej, Kolumbia jest jednym z nielicznych proamerykańskich krajów. Tym bardziej zaproszenie Uribe dla Stanów Zjednoczonych wydaje się potrzebne i wskazane. Wskazane tym bardziej, iż Kolumbia od lat jest targana wojną partyzancką, powodującą zamęt w regionie. Są jeszcze narkotyki, które zalewają rynek Stanów Zjednoczonych.

czytaj więcej »
  Polak premierem Peru
Marcin Witkowski [ 23-08-2005 ]

Były minister gospodarki i finansów pochodzenia polskiego, Pedro Pablo Kuczyński, został 16 sierpnia mianowany nowym premierem Republiki Peru. Zmiana szefa rządu ma rozwiązać kryzys polityczny, który skuteczne paraliżuje rządzenie krajem.

czytaj więcej »
  Wybory w Boliwii w grudniu
Marcin Witkowski [ 14-07-2005 ]

Tymczasowy Prezydent Republiki Boliwii Eduardo Rodriguez zatwierdził ustalaną datę przyspieszonych wyborów prezydenckich i parlamentarnych. 4 grudnia 2005 roku, zamiast w 2007. Boliwijczycy ponownie wybiorą najwyższe władze państwowe. Ponadto po raz pierwszy w historii kraju zostaną wybrani w wyborach bezpośrednich gubernatorzy prowincji.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 10/2005 (20)
[ 24-05-2005 ]

Publikacja pięciopunktowego planu walki z terroryzmem, przygotowanego przez sekretarza generalnego Kofiego Annana, była najważniejszym wydarzeniem drugiego tygodnia marca w świeciee ONZ. Swój długo oczekiwany raport opublikowała też brytyjska komisja ekspertów od Afryki, zaś w Sarajewie powstał pierwszy w byłej Jugosławii krajowy sąd do spraw zbrodni wojennych. Tymczasem Zgromadzenie Ogólne przyjęło rezolucję sprzeciwiającą się klonowaniu ludzkich komórek.

czytaj więcej »
  
Marcin Witkowski [ 09-04-2005 ]

Eks-prezydent Alberto Fujimori ponownie szuka poparcia w Republice Peru. Jak chce to uczynić człowiek, który w 2000 roku musiał ratować się ucieczką po ujawnionych skandalach i zarzutach o łamanie praw człowieka? Wkrótce na rynek peruwiański trafić może Fuji-Cola, napój który ma " gasić spragnienie niezadowolonych ". W ten sposób zwolennicy Fujimoriego w Peru chcą przypomnieć o jego gospodarczych sukcesach, jak i zebrać środki finansowe na zbliżającą się kampanie prezydencką 2006.

czytaj więcej »
  
[ 27-12-2003 ]

To był rok podziałów w Europie. Państwa Starego Kontynentu nie zdołały wypracować wspólnej linii w sprawie amerykańskiej interwencji w Iraku. W jednym z największych kryzysów w swej historii znalazła się Unia Europejska. W maju do UE przystąpi 10 nowych państw, ale odpowiedź na pytanie, czym Unia będzie w przyszłości, staje się coraz trudniejsza. W cyklu Świat 2003 czas na podsumowanie roku w krajach na zachód od Odry.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 2 3 4 5 6 7   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl