Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kokaina i Europejczycy               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 09-08-2006 ]
Rosja wraz z 12 państwami została wykreślona z amerykańskiej listy państw objętych ulgami w eksporcie do USA. Jest to kolejny krok Stanów Zjednoczonych ograniczający współpracę z Rosją. Wcześniej nałożono sankcje na rosyjską firmę handlującą bronią i zakłady lotnicze Suchoj.
czytaj więcej »
  Czechy przeciwko tarczy antyrakietowej
[ 04-08-2006 ]
Czescy komuniści protestują przeciwko instalowaniu amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Administracja USA na przełomie sierpnia i września zadecyduje o umieszczeniu bazy rakiet w Czechach lub Polsce.
czytaj więcej »
  
[ 25-07-2006 ]
Broniąca praw człowieka organizacja Human Rights Watch oskarżyła Izrael o używanie w Libanie pocisków rozpryskowych. Choć prawo międzynarodowe nie zakazuje stosowania tego rodzaju amunicji, jest ona bardzo groźna dla cywilów.
czytaj więcej »
  Rozmowy Condoleezzy Rice z Cipi Livni
[ 25-07-2006 ]
Amerykańska sekretarz stanu rozmawiała z minister spraw zagranicznych Izraela na temat kryzysu na Bliskim Wschodzie. Condoleezza Rice przyleciała wczoraj do Izraela z misją dyplomatyczną. Wcześniej gościła w Bejrucie.
czytaj więcej »
  
[ 19-07-2006 ]

Rząd Stanów Zjednoczonych znalazł się w ogniu krytyki za sposób ewakuacji swoich obywateli z Libanu. Nie dość, że ewakuacja przebiega powoli, to jeszcze Amerykanie muszą za nią płacić.

czytaj więcej »
  Bush nadal traci poparcie
[ 01-07-2006 ]
Mimo zabicia przywódcy ugrupowania al-Kaidy w Iraku, Abu Musaba al- Zarqawiego, poparcie dla działań Busha zmalało i wynosi obecnie 35 proc. W marcu b.r. wynosiło ono jeszcze 37 proc.
czytaj więcej »
  
[ 19-06-2006 ]

Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga rozpoczęła pierwszą wizytę w Stanach Zjednoczonych. W Waszyngtonie będzie rozmawiać o sprawach gospodarczych, współpracy wojskowej, Iraku, NATO, tarczy antyrakietowej i ułatwieniach w podróżowaniu obywateli naszego kraju do USA.

czytaj więcej »
  
Marcin Witkowski [ 01-06-2006 ]
Były prezydent Peru Alan Garcia umocnił swoje prowadzenie nad swoim politycznym rywalem nacjonalistą Ollanta Humala na kilka dni przed II turą wyborów prezydenckich, które odbędą się już 4 czerwca. Jednak niedzielny sondaż wyborczy potwierdził dużą liczbę niezdecydowanych wyborców, którzy mogą zmienić ostateczny wynik konfrontacji.
czytaj więcej »
  
[ 30-05-2006 ]
Ministerstwo Spraw Zagranicznych z zadowoleniem przyjęło informację o przyjęciu przez Senat Stanów Zjednoczonych Ameryki ustawy imigracyjnej zawierającej poprawkę, która umożliwia włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program).
czytaj więcej »
  
Mauricio Lopez z Bogoty [ 28-05-2006 ]

Jak zawsze co 4 lata, Kolumbia ma przed sobą wybory prezydenckie, ale tym razem powinniśmy zapamiętać parę ciekawych faktów, które czynią z nich interesujący temat do dyskusji i analiz. W wyniku konsekwentnej polityki prowadzonej przez administrację prezydenta Uribe i jego większość parlamentarną w Kongresie, po raz pierwszy od czasu ogłoszenia Listu Konstytucyjnego z 1991r. możemy mieć do czynienia z reelekcją urzedującego prezydenta. Ponadto nie możemy zaprzeczyć wzrostowi wpływów partii lewicowych, głównie Alternatywnego Bieguna Demokratycznego, który przedstawił jako swojego kandydata wykładowcę akademickiego i konstytucjonalistę, Carlosa Gavirię Diaza.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl