Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kryzys religii               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Katarzyna Staszewska [ 28-01-2009 ]
Papież Benedykt XVI wezwał dziś lefebrystów do uznania postanowień Soboru Watykańskiego II, a następnie wytłumaczył wiernym powody swojej sobotniej decyzji w sprawie zdjęcia ekskomuniki z czterech biskupów – lefebrystów.
czytaj więcej »
  
[ 06-12-2008 ]
Polska na pewno będzie miała swoją elektrownię atomową. Oficjalnie tę decyzję rząd ogłosi w styczniu przyszłego roku - podał dziennik "Polska".
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 22-11-2008 ]
Martine Aubry pokonała w wyborach swoja rywalkę, Segolane Royal i zostanie nową przywódczynią Francuskiej Partii Socjalistycznej, zastępując na tym stanowisku dotychczasowego przywódcę, Francois Hollande'a. Przewaga nowej liderki była nieznaczna, ale wystarczająca, by wygrać z niedawną kandydatką na prezydenta Francji, Segolane Royal.
czytaj więcej »
  
[ 04-10-2008 ]
Kolejny zgrzyt pomiędzy prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy a niemiecką kanclerz Angelą Merkel. Na chwilę przed rozpoczynającym się miniszczytem europejskim strona niemiecka podtrzymuje sprzeciw wobec francuskiego planu zabezpieczenie UE przed skutkami kryzysu gospodarczego w USA.
czytaj więcej »
  
[ 25-09-2008 ]

Boję się. Boję się, gdy patrzę na uśmiechającego się Ławrowa, który może powiedzieć wszystko co chce i komu chce ("Kim ty k..a jesteś by mnie pouczać?" skierowane do brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, Davida Milibanda). Boję się, gdy patrzę na Sarkozyego, który jeździ do Moskwy i po każdym powrocie ogłasza, że wszystko zostało rozwiązane, a Rosja i tak robi swoje. Boję się, gdy widzę jak słaby okazuje się Zachód. Boję się, gdy... No po prostu, boję się!

czytaj więcej »
  
Andrzej Gwarda [ 11-09-2008 ]

 Konferencja w Teheranie była pierwszym z trzech spotkań głównych sił sprzymierzonych w walce z nazizmem podczas II wojny światowej. Jej głównym celem było ustalenie w jaki sposób przebiegać miała linia drugiego frontu utworzonego przez aliantów. Przedstawicielami trzech najbardziej zaangażowanych naród byli prezydent Franklin Delano Roosevelt, premier Winston Churchill oraz Józef Stalin, przywódca ZSRR.

czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 20-08-2008 ]
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy odwiedził w środę francuskie oddziały stacjonujące w Afganistanie. Prezydencka wizyta została wywołana ostatnimi tragicznymi wydarzeniami, w których zginęło aż 10 francuskich wojskowych, a 21 zostało rannych. To najpoważniejsza strata francuskiej armii od prawie ćwierć wieku. W Afganistanie Sarkozy powiedział swoim żołnierzom, że ich służba jest konieczna dla „wolności na świecie” i bezwzględnie musi być kontynuowana.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 08-08-2008 ]
Zamknięty dworzec w Bordeaux, tysiąc ewakuowanych osób i setki funkcjonariuszy szukających ładunków wybuchowych - tak wygląda piątek na południu Francji.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 06-08-2008 ]
Władze Rwandy oskarżają wysokich rangą francuskich polityków i dowódców o udział w ludobójstwie z 1994 r., do którego doszło na tle etnicznych konfliktów między plemionami Hutu i Tutsi, a ofiarami którego padło 800 tys. osób. Wśród oskarżanych są między innymi były premier Francji Dominique de Villepin i nieżyjący już prezydent Francois Mitterand.
czytaj więcej »
  
[ 22-07-2008 ]
Na wczorajszym wspólnym posiedzeniu francuscy parlamentarzyści przegłosowali zmiany w konstytucji. Choć ich inicjatorem był prezydent Nicolas Sarkozy, wzmocnieniu ulegnie pozycja parlamentu.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl