Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kryzys religii               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Gniewna Francja
[ 11-11-2005 ]

Kolejną noc z rzędu na przedmieściach większych miast trwają we Francji zamieszki. Ich powodem jest śmierć wyrostków, którzy próbując dokonać włamania zostali zauważeni przez patrol policji. W wyniku niefortunnego wypadku dwóch włamywaczy zginęło, a trzeci z nich został ciężko ranny. Pierwsze ustalenia rozpoczętego w tej sprawie śledztwa oraz zeznania świadków wskazują, że francuska policja zachowała się prawidłowo i nie przyczyniła się bezpośrednio do śmierci uciekinierów. Wszystko zapewne rozeszłoby się po kościach gdyby nie jeden bardzo ważny fakt – chłopcy, którzy zginęli feralnej nocy byli imigrantami zamieszkałymi w biednej dzielnicy Paryża.

czytaj więcej »
  Geneza nokautu
[ 05-06-2005 ]

Projekt konstytucji europejskiej leży na deskach. Najpierw dotkliwe ciosy zadali mu wyborcy francuscy, a wyniki referendum w Holandii to już prawdziwy nokaut. Dwa kraje będące zawsze w czołówce integracji, których elity deklarowały ogromny euroentuzjazm, nagle pokazały swoje znacznie bardziej narodowe i eurosceptyczne oblicze. Czy jednak odrzucenie konstytucji uchroni mieszkańców tych państw przed tym, czego się boją?

czytaj więcej »
  Wielka Brytania wobec refendum we Francji
[ 04-06-2005 ]

Wielka Brytania od dłuższego czasu uważana była za „pewniaka” jeśli chodzi o kwestię odrzucenia traktatu konstytucyjnego UE w referendum ogólnokrajowym. Jak więc prasa brytyjska zareagowała na wyniki referendum we Francji? Oto krótki przegląd prasy brytyjskiej z 31.05.2005

czytaj więcej »
  
[ 21-09-2004 ]

Upadek jałtańskiego porządku i koniec Zimnej Wojny wyznaczyły nową jakość w stosunkach międzynarodowych. Ponieważ po zaniku konfrontacji Wschód-Zachód organizacją, która przetrwała i wyznaczyła tory koncepcji bezpieczeństwa został Sojusz Północnoatlantycki, z najważniejszym członkiem, USA, realizowana była amerykańska wizja ładu międzynarodowego. Poszczególne państwa zachodnioeuropejskie wykazywały jednak różną postawę i poglądy co do atlantyckiego nurtu w bezpieczeństwie europejskim.

czytaj więcej »
  
Agata Motyl [ 31-08-2004 ]

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego zaczyna obowiązywać we Francji nowe prawo - muzułmańskie kobiety mają zakaz noszenia chust w szkole. Terroryści islamscy już zagrozili Francji atakami. Ale władze są nieugięte - żadnych zmian nie będzie.

czytaj więcej »
  
[ 13-04-2004 ]

Niewiele osób zwróciło uwagę na odbywające się ostatnio we Francji wybory regionalne. Zważywszy na fakt, że francuskie departamenty mają dużo mniejsze uprawnienia niż niemieckie landy czy amerykańskie stany, czyli w mniejszym stopniu wpływają na politykę wewnętrzną państwa, można by rzeczywiście uznać to wydarzenie za mało ważne. Tymczasem nie do końca byłoby to zgodne z prawdą. Jako dowód może służyć to, że z pozoru niezbyt istotny epizod wyborczy doprowadził do zmiany rządu i wywołał poważne zawirowania na politycznej scenie Francji. Warto więc przyjrzeć się bliżej znaczeniu tych wyborów i prześledzić ich wpływ na to, co obecnie dzieje się w państwie francuskim.

czytaj więcej »
  
Janusz Domaszuk z Chicago [ 02-01-2004 ]

Wielcy przegrani dogorywającego właśnie konfliktu w Iraku to reżim Saddama Hussajna i Francja. Iracki przywódca odszedł już w polityczny niebyt. Francja, podobnie jak Husajn, nie jest lubiana przez Amerykanów, ale korzenie tego uczucia sięgają głębiej w historię i głębiej w serca. Teraz, gdy oba kraje stanęły po dwóch stronach politycznej barykady, Amerykanie dają wyraz swojej niechęci odstawiając na bok francuskie produkty.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 8 9 10 11 12 13   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl