Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / BOJĘ SIĘ               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 12-07-2008 ]
Gruzini uważają, że Rosja naruszyła ich przestrzeń powietrzną. Chodzi o wczorajszy przelot samolotów rosyjskich nad Południową Osetią. Żądają zwołania w tej sprawie Rady Bezpieczeństwa ONZ.
czytaj więcej »
  
Aneta Michalska [ 29-05-2008 ]
Putin do Paryża jedzie jako premier, ale w sprawach wagi prezydenckiej – można przeczytać w dzienniku „Kommiersant” o podróży do Francji Putina, szefa rosyjskiego rządu. Tematem przewodnim wizyty będą sprawy związane z rosyjsko-franacuską współpracą w przemyśle kosmicznym oraz energetyce.
czytaj więcej »
  
[ 13-05-2008 ]
Przedstawiciele Polski, Łotwy, Litwy, Słowenii i Szwecji udzielili Gruzji wsparcia w jej konflikcie z Rosją. Ceną, jaką będzie musiała zapłacić Gruzja za ten gest, są demokratyczne wybory.
czytaj więcej »
  
[ 05-05-2008 ]
Unia Europejska wezwała dziś Gruzję i Rosję do powściągliwości i odbudowy zaufania. Powodem tego jest wzrost napięć między tymi krajami wokół Abchazji. Media spekulują nawet, że w rejonie tym może wybuchnąć wojna.
czytaj więcej »
  Sytuacja w Gruzji
Mateusz Gadacz [ 02-05-2008 ]

Na Kaukazie znowu wrze. Tym razem punktami zapalnymi stały się zbuntowane republiki, stanowiące formalnie terytorium Gruzji, a mianowicie Abchazja i Południowa Osetia. Nieuznawane przez społeczność międzynarodową, od zawsze ciążyły one ku Rosji, powodując nieustanne napięcia na linii Tbilisi-Moskwa. Wydaje się, że w obecnej sytuacji wystarczy jedynie iskra, nieco mocniejsze słowo użyte przez któregoś polityka, by wywołać trudny do ugaszenia pożar.

czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 30-04-2008 ]
Zaostrza się spór miedzy Gruzją i Rosją. Moskwa ostrzegła we wtorek władze w Tbilisi przed podjęciem militarnych działań w zbuntowanych prowincjach - Abchazji i Osetii Płd, zapowiadając kontrreakcję militarną.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 26-04-2008 ]
Rosja zagroziła Gruzji, że jeśli to państwo swoimi działaniami wywoła konflikt z Abchazją i Południową Osetią, to Moskwa zdecyduje się używać wszelkich dostępnych metod, w tym militarnych. Groźba otwartego konfliktu między tymi dwoma państwami staje się coraz bardziej realna.
czytaj więcej »
  
[ 11-04-2008 ]

To był największy i z pewnością jeden z najbardziej trzymających w napięciu szczytów w prawie sześćdziesięcioletniej historii NATO. Debata nad przyszłością Sojuszu, powodzeniem misji w Afganistanie, rozszerzeniem o trzy kraje bałkańskie oraz nadaniem Planu Działań na Rzecz Członkostwa (Membership Action Plan) Ukrainie i Gruzji a także spotkanie z odchodzącym prezydentem Rosji Władymirem Putinem, czy sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki-Moonem to tylko nieliczne punkty programu szczytu w Bukareszcie.

czytaj więcej »
  Reformatorski szczyt WNP w Duszanbe?
Jakub Noch [ 05-10-2007 ]
Dziś w Duszanbe rozpoczyna się szczyt WNP. Według założeń ma on służyć „przyspieszeniu procesów integracyjnych i nadaniu im nowej jakości” – poinformował sekretarz wykonawczy organizacji Władimir Ruszajło. Październikowy szczyt wydaje się być próba kolejnego ożywienia, zdającej się być martwą na arenie międzynarodowej organizacji. I choć ma on być manifestacją ścisłej wspólnoty i reform to nie pojawi się na nim wielu polityków z krajów WNP,  w tym przede wszystkim prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. Tak wiec wydaje się, że WNP stała się kolejnym gasnącym „klubem prezydentów”.
czytaj więcej »
  
Giorgi Kupatadze z Tbilisi, Irina Kelekhsayeva z Cchinwali [ 16-06-2007 ]
Rebelianci odrzucają ostatnią ofertę Gruzji, uznając ją za próbę siania podziałów i szukania poparcia dla protbilisowskiej frakcji w regionie.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl