Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Wojna na Bliskim Wschodzie?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Damian Mikszto [ 14-05-2009 ]
W czwartek rano ruszył proces byłego prezydenta Izraela Mosze Kacawa. Oskarżony jest o gwałt oraz inne przestępstwa seksualne.
czytaj więcej »
  
Monika J. Chojnacka [ 02-05-2009 ]
W Iranie została stracona Delara Darabi. Irankę skazano na karę śmierci za zbrodnię, którą rzekomo popełniła w wieku 17 lat. Egzekucja, pomimo protestów Amnesty International i obrońców praw człowieka, odbyła się w Centralnym Więzieniu w mieście Raszt. Jak podaje AI, w tym roku już dwie osoby zostały stracone za zbrodnie, które rzekomo popełniły jako nieletnie.
czytaj więcej »
  
[ 28-04-2009 ]
Opinię, że pokój z Palestyńczykami może być osiągnięty w ciągu trzech lat wyraził minister obrony narodowej Izraela Ehud Barak w wywiadzie dla dziennika „Haaretz”.

czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 26-04-2009 ]
Stwierdzeniem, że jego rząd nie będzie rozmawiał z Syrią w sobotę szef izraelskiego MSZ Avigdor Lieberman wywołał poruszenie na Bliskim Wschodzie. Wygląda jednak na to, że rozmowy pokojowe przerwane w grudniu 2008 r. będą wznowione.
czytaj więcej »
  Starcia w Izraelu
Monika J. Chojnacka [ 25-04-2009 ]
Kilkadziesiąt osób jest rannych po starciach, do których doszło na Zachodnim Brzegu Jordanu. Demonstracja Palestyńczyków miała miejsce przed „murem bezpieczeństwa” wzniesionym przez Izrael. Wojsko próbowało rozpędzić tłum. W zamieszkach rannych zostało trzydziestu Palestyńczyków i trzynastu izraelskich żołnierzy. Wojsko użyło gazów łzawiących i strzelało kulami gumowymi.
czytaj więcej »
  
[ 21-04-2009 ]
O takich zamierzeniach poinformował minister obrony narodowej Izraela Ehud Barak w wywiadzie dla dziennika „Haaretz”. System ten ma niszczyć rakiety wystrzeliwane ze Strefy Gazy przez Palestyńczyków.
czytaj więcej »
  
Monika J. Chojnacka [ 18-04-2009 ]
Jak donosi francuska agencja AFP, święto irańskich sił zbrojnych odbyło się spokojnie. Nie było grzmiących deklaracji prezydenta Mahmuda Ahmadineżada ani prezentacji rakiet dalekiego zasięgu.
czytaj więcej »
  
[ 07-04-2009 ]
Izraelskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Izrael przeprowadził test rakiety przechwytującej Arrow II (Strzała II). Próba ta wypadła pomyślnie.
czytaj więcej »
  
[ 20-03-2009 ]
UE chce przeznaczyć 600 milionów euro na program „Partnerstwo Wschodnie”, który będzie skierowany do sześciu poradzieckich państw.
czytaj więcej »
  
Kinga Marciniak [ 13-03-2009 ]
Barack Obama poinformował, że USA nie zlikwidują sankcji nałożonych na Iran. Jego zdaniem kraj ten nadal stwarza „wyjątkowe zagrożenie” dla bezpieczeństwa narodowego USA.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl