Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kolumbijczycy uwolnili Ingrid Betancourt z rąk rebeliantów               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 31-08-2009 ]
Z informacji rządu w Bogocie wynika, iż 57-letni prezydent Kolumbii - Alvaro Uribe - jest chory na grypę H1N1, potocznie zwaną meksykańską lub świńską.
czytaj więcej »
  
[ 06-08-2009 ]
Prezydent Wenezueli wyraził obawę, że zwiększenie ilości amerykańskich baz wojskowych w Kolumbii może doprowadzić do wybuchu wojny w Ameryce Południowej. Nazwał je „wrogim aktem” i „prawdziwym zagrożeniem” dla Wenezueli i jej sojuszników.
czytaj więcej »
  Kokaina i Europejczycy
Piotr Czubowicz [ 20-10-2008 ]

Około dwanaście milionów Europejczyków, czyli około 4 proc. populacji starego kontynentu, przyznaje się do przynajmniej jednokrotnego spożycia kokainy. Kokaina, zaraz po konopi indyjskiej jest najczęściej spożywanym narkotykiem w Europie. Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii alarmuje, iż ta liczba wciąż rośnie. Tylko z roku 2006 na rok 2007 wzrosła o milion osób. Jedna na pięć osób spożywających ten narkotyk w Europie, to Hiszpanie, gdzie konsumpcja czterokrotnie przewyższa średnią europejską, a w latach 1999-2005 podwoiła się. Według przeprowadzonych badań na 94 proc. hiszpańskich banknotów, które zwijane w rulonik używane są do wciągania nozdrzami działek białego proszku, były ślady kokainy.

czytaj więcej »
  
Piotr Czubowicz [ 14-08-2008 ]

El Pais informuje, iż 11.08.2008 r. Kolumbijska Organizacja Elektoralna otrzymała więcej niż 5 milionów podpisów mieszkańców (3,5 razy więcej niż wymaga tego prawo), proszących o rozpisanie referendum w celu umożliwienia obecnemu prezydentowi Álvaro Uribe przystąpienia do wyborów prezydenckich w roku 2010. Byłaby to jego druga reelekcja. Krok taki wymagałby wniesienia poprawki do konstytucji.

czytaj więcej »
  
Piotr Wieremiejczuk [ 18-05-2008 ]
Prezydent Hugo Chaves oskarżył o wkroczenie na terytorium Wenezueli żołnierzy z sąsiedniej Kolumbii. Niecałe dwa miesiące temu Caracas i Bogota były na skraju wojny.
czytaj więcej »
  
Mauricio Lopez z Bogoty [ 28-05-2006 ]

Jak zawsze co 4 lata, Kolumbia ma przed sobą wybory prezydenckie, ale tym razem powinniśmy zapamiętać parę ciekawych faktów, które czynią z nich interesujący temat do dyskusji i analiz. W wyniku konsekwentnej polityki prowadzonej przez administrację prezydenta Uribe i jego większość parlamentarną w Kongresie, po raz pierwszy od czasu ogłoszenia Listu Konstytucyjnego z 1991r. możemy mieć do czynienia z reelekcją urzedującego prezydenta. Ponadto nie możemy zaprzeczyć wzrostowi wpływów partii lewicowych, głównie Alternatywnego Bieguna Demokratycznego, który przedstawił jako swojego kandydata wykładowcę akademickiego i konstytucjonalistę, Carlosa Gavirię Diaza.

czytaj więcej »
  Nauczyciel Bogoty
Diana Plazas z Bogoty [ 24-03-2006 ]

Był już nauczycielem, rektorem uniwersytetu, dwukrotnym burmistrzem Bogoty i znaczącym wykładowcą oraz matematykiem. Antanas Mockus, którego rodzice poznali się uciekając z Litwy przed wojną, został wychowany w Bogocie, stolicy Kolumbii. Od najmłodszych lat wykazywał wielkie zacięcie w kierunku nauki i pracy akademickiej Studiował matematykę na Uniwersytecie Dijon we Francji i otrzymał stopień magistra filozofii na Narodowym Uniwersytecie Kolumbii. Następnie został wicerektorem tej placówki. Jego wyniki były tak dobre, że za rządów prezydenta Cesara Gavirii (1990-1994) został mianowany rektorem.

czytaj więcej »
  
[ 08-03-2006 ]

Niedawny wzrost liczby zabójstw cywili dowodzi poważnego, umyślnego naruszenia międzynarodowego prawa humanitarnego – oświadczyła Amnesty International. Oświadczenie pojawiło się w odpowiedzi na doniesienia o zabójstwach ludności cywilnej w departamentach Caquetá i Huila, przypisywane Rewolucyjnym Siłom Zbrojnym Kolumbii - Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia (FARC).

czytaj więcej »
  
Marcin Witkowski [ 14-09-2005 ]

W sierpniu G. Bush gościł na swoim prywatnym rancho w Crawford prezydenta Kolumbii Alvaro Uribe. Nie każdy polityk w C.V. może sobie wpisać statut gościa teksańskiej posiadłości Busha. Ten zaszczyt przypada jedynie najbliższym sojusznikom i przyjaciołom USA. A w lewicującej i coraz bardziej antybushowskiej Ameryce Łacińskiej, Kolumbia jest jednym z nielicznych proamerykańskich krajów. Tym bardziej zaproszenie Uribe dla Stanów Zjednoczonych wydaje się potrzebne i wskazane. Wskazane tym bardziej, iż Kolumbia od lat jest targana wojną partyzancką, powodującą zamęt w regionie. Są jeszcze narkotyki, które zalewają rynek Stanów Zjednoczonych.

czytaj więcej »

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl