Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Napięcie na linii Wenezuela - Kolumbia               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 06-08-2009 ]
Prezydent Wenezueli wyraził obawę, że zwiększenie ilości amerykańskich baz wojskowych w Kolumbii może doprowadzić do wybuchu wojny w Ameryce Południowej. Nazwał je „wrogim aktem” i „prawdziwym zagrożeniem” dla Wenezueli i jej sojuszników.
czytaj więcej »
  
[ 11-12-2010 ]
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oznajmił, że przeniesie swoją kancelarię do namiotu, który dostał w prezencie od przywódcy Libii Muammara Kaddafiego. Chce to zrobić na rzecz powodzian.
czytaj więcej »
  Koniec krytyki Chaveza w telewizji?
[ 24-01-2010 ]
Z ofert programowych kolejnych sieci kablowych w Wenezueli znika stacja RCTV, która w swoich programach krytykowała poczynania prezydenta kraju, Hugo Chaveza. Wcześniej, szef  urzędu telekomunikacyjnego zarzucił niektórym kanałom łamanie prawa.
czytaj więcej »
  
[ 31-08-2009 ]
Z informacji rządu w Bogocie wynika, iż 57-letni prezydent Kolumbii - Alvaro Uribe - jest chory na grypę H1N1, potocznie zwaną meksykańską lub świńską.
czytaj więcej »
  Chavez walczy z nieprzychylnymi mediami
[ 02-08-2009 ]
Jak podaje PAP, już co najmniej 13 wenezuelskich stacji radiowych zakończyło w sobotę nadawanie. I będą milknąć kolejne, bo wenezuelski rząd odebrał licencje aż 32 nadawcom radiowym.
czytaj więcej »
  
[ 20-04-2009 ]
Rakiety typu ziemia - powietrza zakupiła w Rosji Wenezuela. W Caracas natomiast zostanie utworzona specjalna jednostka, w której będzie prowadzona nauka obsługi broni tego rodzaju.
czytaj więcej »
  
[ 12-02-2009 ]
Wenezuelskie władze oświadczyły, że zgadzają się wpuścić Lecha Wałęsę, który zamierza wesprzeć przeciwników prezydenta Hugo Chaveza, ale jednak będą uważnie przyglądać się jego działaniom.
czytaj więcej »
  
Karolina Czaja [ 26-11-2008 ]
Do portu w Wenezueli zawinęły rosyjskie jednostki, które mają wziąć udział w największych od czasów zakończenia zimnej wojny manewrach. Zdaniem części obserwatorów to demonstracja siły i odpowiedź na amerykańskie okręty w Gruzji.
czytaj więcej »
  
Bartosz Janus [ 02-11-2008 ]
Lech wałęsa nie otrzymał prawa wjazdu do Wenezueli. Były prezydent miał wziąć udział w tamtejszym forum na temat demokracji na uniwersytecie w stolicy tego kraju. Do spotkania miało dojść w poniedziałek.
czytaj więcej »
  Kokaina i Europejczycy
Piotr Czubowicz [ 20-10-2008 ]

Około dwanaście milionów Europejczyków, czyli około 4 proc. populacji starego kontynentu, przyznaje się do przynajmniej jednokrotnego spożycia kokainy. Kokaina, zaraz po konopi indyjskiej jest najczęściej spożywanym narkotykiem w Europie. Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii alarmuje, iż ta liczba wciąż rośnie. Tylko z roku 2006 na rok 2007 wzrosła o milion osób. Jedna na pięć osób spożywających ten narkotyk w Europie, to Hiszpanie, gdzie konsumpcja czterokrotnie przewyższa średnią europejską, a w latach 1999-2005 podwoiła się. Według przeprowadzonych badań na 94 proc. hiszpańskich banknotów, które zwijane w rulonik używane są do wciągania nozdrzami działek białego proszku, były ślady kokainy.

czytaj więcej »
1 2 3 4  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl