Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Nadal nie ma porozumienia w sprawie tarczy               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Walka na strony
[ 13-11-2004 ]

Ostatnie wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych pokazały jak dużą rolę w bezlitosnej walce o głosy wyborców odgrywa Internet. I jest to lekcja dla polskich polityków powoli szykujących się do starcia o urząd, który wkrótce zwolni Aleksander Kwaśniewski. Szczególnie cenna zważywszy, że większość z nich wciąż ma nikłą świadomość znaczenia Internetu w dotarciu do potencjalnych wyborców.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 2/2004
[ 07-11-2004 ]

W tym tygodniu najwięcej pracy organom ONZ przysporzyły dwa kraje afrykańskie. W Sudanie zarówno rząd, jak i rebelianci, tracą kontrolę nad własnymi wojskami, co tylko pogłębia panujący tam chaos. Na Wybrzeżu Kości Słoniowej siły rządowe pogwałciły w czwartek obowiązujące od półtora roku zawieszenie broni, a następnie zaatakowały francuskie siły pokojowe. Sytuacja w tym kraju wygląda z dnia na dzień groźniej - coraz bardziej realne staje się wznowienie wojny domowej. Chyba że swoje zapowiedzi spełni Francja i siłą zaprowadzi tam na jakiś czas porządek.

czytaj więcej »
  Doktryna wojskowa Rosji
Janusz Dziugiewicz [ 07-11-2004 ]

W ciągu ostatnich 10 lat rosyjskie siły zbrojne doświadczyły głębokich przemian. Upadek Związku Radzieckiego był dla nich dotkliwym ciosem. Wojsko utraciło zarówno jednoznaczny wizerunek wroga, jak i świadomość źródeł zagrożenia i konfliktów. Zachwianiu uległ prestiż wojska w społeczeństwie, straciło ono również swój uprzywilejowany status. Wojskowi stanęli przed potrzebą wypracowania nowej doktryny wojskowej.

czytaj więcej »
  Wyborcze igrzyska
[ 01-11-2004 ]

Już dzisiejszej nocy (czasu polskiego) odbędą się wywołujące w tym roku wielkie emocje, długo oczekiwane wybory Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Przebieg kampanii oraz deklaracje biorących w niej udział kandydatów: obecnej głowy państwa republikanina Georga Busha juniora oraz demokraty - senatora Johna Kerry'ego zapowiada, jak mogą potoczyć się dalsze losy świata w zależności od tego, kto przez najbliższe cztery lata będzie przywódcą globalnego hegemona. Warto więc przypatrzeć się dokładniej wyborczej batalii...

czytaj więcej »
  
[ 19-09-2004 ]

Każda konwencja wyborcza w USA to wielki spektakl, gdzie politycy stają się showmanami. Ale w tym roku konwencja republikańska w sposób szczególny przypominała teatr. Oto partia, której kandydat przez całą swoją kadencję prezentował zdecydowanie prawicowe przekonania, musiała zawalczyć o centrowych wyborców. Temu celowi podporządkowany był program imprezy i dobór mówców. Naród miał ostatecznie uwierzyć, że pomimo bardzo twardej czasem retoryki, republikanie to rozsądni i mądrzy ludzie. A przede wszystkim: prawdziwi patrioci.

czytaj więcej »
  George Bush a sprawa polska
Filip Chybalski [ 16-09-2004 ]

"Gazeta Wyborcza", w numerze piątkowym z dziesiątego września, opublikowała sondaż obrazujący poziom poparcia dla Georga Busha i Johna Kerry'ego w wybranych krajach świata. Badanie przeprowadzone przez University of Maryland i firmę Globescan oraz w naszym kraju przez CBOS przynosi ciekawe, z polskiej perspektywy, wyniki. W Polsce, jako w jednym z zaledwie czterech krajów, większą sympatie zdobył urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych. Wielu komentatorów pół żartobliwie stwierdziło, że należymy do obozu "Bushmenów". Skoro tak jest, rodzi się pytanie, z czego wynika fenomen popularności w Polsce, tak nielubianego na świecie, polityka. Odpowiedź, jak to zwykle bywa, jest złożona.

czytaj więcej »
  
Andrzej Kaniewski [ 11-09-2004 ]

W ciagu ponad ośmiu miesięcy 2004 roku w 5 zamachach terrorystycznych zgineło w Rosji ponad 240 osób. Metro, budynek ministerstwa obrony, pokłady samolotów. Wszędzie tem czeczeńscy terroryści beznamiętnie zabijali. Ale Rosja zapominała, świat zapominał. Tragedii w Biesłanie już nie zapomną . Nie tylko dlatego , że w tej masakrze zgineły setki ludzi, przeważnie dzieci, że była to kolejny tragiczny blamaż rosyjskich służb kryzysowych i prezedenta Putina, że widzieli tą tragedię „na żywo” na ekranach telewizorów. Nie zapomną, bo może to być początek wojny w Rosji.

czytaj więcej »
  
[ 09-09-2004 ]

Masakra. To jedyne odpowiednie słowo, którym można nazwać wydarzenia sprzed paru dni z Biesłsanu. To co stało się w tym mieście pokazuje kolejne straszliwe oblicze terroryzmu. Przekroczona została pewna granica. Jako zakładnicy zostały wzięte niewinne dzieci. Tym większe oburzenie budzi fakt w jaki sposób rosyjskie władze rozwiązały kwestię odbicia biesłańskiej szkoły

czytaj więcej »
  Ameryka w rozkroku
Wojciech Wowra [ 24-08-2004 ]

Nie ulega wątpliwości, że ostatnie kilka lat to okres znaczących przekształceń amerykańskiej polityki zagranicznej. Pojawiło się wiele nowych zagrożeń i wyzwań, zaś te, nad którymi pracowano od dawna, wciąż nie zostały usunięte. Istnieje kilka istotnych elementów, które doprowadziły do zmiany sposobu prowadzenia polityki zagranicznej przez Stany Zjednoczone po roku 2001.

czytaj więcej »
  
[ 12-08-2004 ]

 

„Wnioski komisji (ds. zamachów z 11 września) są przemyślane i wartościowe. Moja administracja podjęła już wiele działań zgodnych z zaleceniami komisji. Dziś realizujemy kolejne przedsięwzięcia.” 3 sierpnia b.r. tymi słowami prezydent USA, George W. Bush, usprawiedliwiał się przed Amerykanami z nowo podjętej decyzji o skierowaniu prośby do Kongresu w celu utworzenie stanowiska „krajowego dyrektora ds. wywiadu” (national intelligence director). Jego zadaniem będzie nadzorowanie i koordynowanie prac wszystkich agencji wywiadowczych z CIA włącznie.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl