Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Europa Zachodnia / Niekończąca się opowieść               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 27-12-2011 ]
Niemieccy politolodzy oceniają bilans polskiej prezydencji jako pozytywny. Do najważniejszych osiągnięć zaliczają walkę o jedność Unii i niedopuszczenie do pogłębienia podziałów między eurolandem a resztą państw UE.
czytaj więcej »
  Steinbach jednak w radzie fundacji?
[ 03-01-2010 ]
Liderka niemieckiego Związku Wypędzonych chce obejść sprzeciw szefa MSZ i zapewnić sobie miejsce w radzie fundacji „Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Pomysł Steinbach jest jednak sprzeczny ze statutem fundacji.
czytaj więcej »
  
[ 31-10-2009 ]
Dzisiaj niemiecki minister spraw zagranicznych i wicekanclerz Niemiec przyjeżdża do Warszawy.
czytaj więcej »
  
[ 15-06-2008 ]
Kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedzi jutro Gdańsk, aby pokazać światu, jak dobre są obecne stosunki polsko-niemieckie. Po mieście ma ją oprowadzić premier Donald Tusk.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 22-12-2007 ]
Prestiżowy tygodnik angielskojęzyczny „The Economist” podkreślił pozytywne zmiany w relacjach naszego kraju z takim państwami jak Niemcy i Rosja. Dziennikarze mówią wprost o odwilży i zauważają, że poprawa relacji jest obustronna.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 05-10-2007 ]
Rzecznik niemieckiego rządu zdementował informacje zamieszczane w polskiej prasie sugerujące, że podczas mającego się odbyć w przyszły piątek, w Berlinie spotkania między prezydentem Kaczyńskim a kanclerz Merkel miałaby zostać ustalona wspólna deklaracja rozwiązująca kwestię roszczeń niemieckich.
czytaj więcej »
  Prasa o traktacie europejskim
[ 23-07-2007 ]
Niemieckie media zastanawiają się, czy Polska będzie walczyć o możliwość przyblokowania na dłuższy czas niekorzystnych decyzji w Unii Europejskiej.
czytaj więcej »
  
[ 12-04-2007 ]
Politycy współrządzącej CDU/CSU rozważają otwarcie niemieckiego rynku pracy dla Polaków i obywateli z pozostałych „nowych" krajów Unii Europejskiej przed rokiem 2011.
czytaj więcej »
  
Dominika Sobiecka [ 17-03-2007 ]

Niemiecka kanclerz w Warszawie wyliczała zasługi "Solidarności", zapewniła, że jej kraj nie będzie fałszował historii i wezwała Polskę do budowy silnej Unii Europejskiej. Jak pisze „Gazeta Wyborcza”: tylu przyjaznych gestów wobec naszego kraju nie zrobił chyba żaden niemiecki kanclerz.

czytaj więcej »
  Niemcy: prasa krytykuje polskiego premiera
[ 01-02-2007 ]
Niemieckie gazety krytykują Jarosława Kaczyńskiego za jego sugestie ograniczenia dostępu niemieckich wydawców do polskiego rynku prasowego. Cytują wypowiedź premiera dla Polskiego Radia, w której zauważył on, że w Polsce znaczna część prasy jest w rękach niemieckich. Szef rządu zaznaczył, że trzeba się zastanowić, czy nie należałoby zahamować tego zjawiska.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl