Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Czy będzie porozumienie w sprawie tarczy antyrakietowej?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
[ 15-08-2008 ]
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow odwołał wrześniową wizytę w Polsce. Wiadomość potwierdziła kancelaria prezydenta oraz premier Donald Tusk.
czytaj więcej »
  Rosja – wielka przegrana w Gruzji…
[ 14-08-2008 ]

Wskutek wtrącenia się Rosji w wewnętrzne sprawy Gruzji Moskwa więcej straci niż zyska. Jeżeli Kreml uważa, że dzięki demonstracji siły uzyska uznanie na arenie międzynarodowej, to jest w wielkim błędzie. Nie można bowiem postawić znaku równości między interwencją USA w Iraku, a inwazją Rosji na Gruzję. W pierwszym przypadku chodziło bowiem o obalenie reżimu Husajna, który bez wątpienia był mordercą. Tego nie można powiedzieć o gruzińskich władzach, które od początku lat dziewięćdziesiątych bronią integralności kraju. Nie prowadzą przecież żadnych czystek, tylko próbują przywołać do porządku separatystyczne republiki, tworzone i utrzymywane od lat przez Rosję tylko po to, aby utrzymać Gruzję w swojej strefie wpływów. Z uwagi na proeuropejskie aspiracji Tbilisi było to coraz trudniej. W takiej sytuacji Rosja sięgnęła po środki drastyczne.

czytaj więcej »
  
[ 30-06-2008 ]
Były prezydent wyraził publicznie żal, że premierowi i obecnemu prezydentowi tak trudno ustalić wspólne stanowisko w negocjacjach z USA w sprawie tarczy antyrakietowej. Polityk twierdzi, że jedynym rozwiązaniem jest „spotkanie na szczycie”.
czytaj więcej »
  
Renata Sobiecka [ 27-05-2008 ]
Rosja zapowiedziała, że w przypadku zbudowania amerykańskiej tarczy antyrakietowej będzie zmuszona podjąć ostrą reakcję.
czytaj więcej »
  
[ 05-05-2008 ]
W tym tygodniu władze USA przedstawią Polsce kolejną ofertę w sprawie tarczy antyrakietowej. „Rzeczpospolita” zapowiada, że Polacy nie mogą spodziewać się żadnej atrakcyjnej oferty, ponieważ Georges W. Bush poprosił kongres USA o zaledwie 20 mln dolarów na pomoc w modernizacji polskiej armii.
czytaj więcej »
  Sytuacja w Gruzji
Mateusz Gadacz [ 02-05-2008 ]

Na Kaukazie znowu wrze. Tym razem punktami zapalnymi stały się zbuntowane republiki, stanowiące formalnie terytorium Gruzji, a mianowicie Abchazja i Południowa Osetia. Nieuznawane przez społeczność międzynarodową, od zawsze ciążyły one ku Rosji, powodując nieustanne napięcia na linii Tbilisi-Moskwa. Wydaje się, że w obecnej sytuacji wystarczy jedynie iskra, nieco mocniejsze słowo użyte przez któregoś polityka, by wywołać trudny do ugaszenia pożar.

czytaj więcej »
  
[ 11-04-2008 ]

To był największy i z pewnością jeden z najbardziej trzymających w napięciu szczytów w prawie sześćdziesięcioletniej historii NATO. Debata nad przyszłością Sojuszu, powodzeniem misji w Afganistanie, rozszerzeniem o trzy kraje bałkańskie oraz nadaniem Planu Działań na Rzecz Członkostwa (Membership Action Plan) Ukrainie i Gruzji a także spotkanie z odchodzącym prezydentem Rosji Władymirem Putinem, czy sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki-Moonem to tylko nieliczne punkty programu szczytu w Bukareszcie.

czytaj więcej »
  Nadal nie ma porozumienia w sprawie tarczy
[ 07-04-2008 ]
Dziś w Soczi spotkali się prezydenci USA i Rosji, aby jeszcze raz przedyskutować sprawę instalacji tarczy antyrakietowej na terenie Polski i Czech. Nie udało im się dojść do porozumienia. Putin nadal protestuje przeciwko tarczy.
czytaj więcej »
  Rosja: USA nie dotrzymuje obietnicy
[ 19-03-2008 ]
Rosja oficjalnie poinformowała, że USA nie przekazały, mimo złożonej obietnicy, w pisemnej formy propozycji w kwestii swego planu obrony przeciwrakietowej. Amerykanie zobowiązali się przekazać te propozycje po rozmowach, na szczeblu ministerialnym, zakończonych przedwczoraj w Moskwie.
czytaj więcej »
  
Zbigniew Ekiert [ 11-03-2008 ]
Koniec 2007 roku zarówno w Polsce jak i na Ukrainie przyniósł falę przemian politycznych, które doprowadziły do zmiany rządów i premierów w obydwu krajach. Zarówno polski, jak i ukraiński premier jednym z priorytetowych zadań swojej polityki wyznaczyli kwestię bezpieczeństwa energetycznego i zaczęli budować swoją politykę zagraniczną względem Rosji w danym sektorze. Różnica polega na tym, że Donald Tusk zrobił kilka wyraźnych przyjaznych kroków w stronę Moskwy, osłabiając ton wypowiedzi podczas negocjacji, gdy tymczasem Julia Tymoszenko stara się doprowadzić do rewizji osiągniętych wcześniej z Rosją porozumień w kwestii dostaw i tranzytu rosyjskich nośników energii. Niewątpliwie kwestia bezpieczeństwa energetycznego ciągle pozostaje niezwykle istotna dla obydwu krajów.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl