Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Mniej USA w Iraku               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Kufel [ 01-11-2006 ]
Senator John Kerry, były kandydat na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej, w przemówieniu wygłoszonym w poniedziałek w Kalifornii, niechcący obraził żołnierzy armii amerykańskiej, walczącej w Iraku.
czytaj więcej »
  Nowy Jork: B.Bush o zmianie taktyki w Iraku
[ 26-10-2006 ]
Prezydent George Bush podczas spotkania z dowódcami armii amerykańskiej i strategami zapowiedział zmianę taktyki wojennej w Iraku. Biały Dom jest coraz ostrzej krytykowany za prowadzone w tym kraju działania wojskowe.
czytaj więcej »
  Raport o wojnie w Iraku
Andrzej Rejnson [ 28-09-2006 ]
Amerykańskie służby wywiadowcze odtajniły raport na temat wojny z terroryzmem. Autorzy tekstu określają wojnę w Iraku jako błąd.
czytaj więcej »
  
[ 15-06-2006 ]
Al Kaida chciała sprowokować konflikt zbrojny między Stanami Zjednoczonymi z jednej strony, a Iranem i irackimi szyitami z drugiej - wynika z dokumentu rozpowszechnionego w czwartek przez rząd iracki, który zapewnia, że znaleziono go w miejscu, gdzie zginął Abu Musab az Zarkawi.
czytaj więcej »
  
[ 26-04-2006 ]
Waszyngton popiera desygnowanego na premiera Iraku Dżawada Malikiego, który właśnie tworzy nowy stały rząd. Z takim zapewnieniem przylecieli do Bagdadu szefowa amerykańskiej dyplomacji i sekretarz obrony.
czytaj więcej »
  
[ 21-03-2006 ]

Tysiące wieźniów przetrzymywanych w Iraku przez dowodzone przez Stany Zjednoczone Siły Międzynarodowe znajdują się w aresztach, gdzie odmawia się im podstawowych praw - donosi Amnesty International w swoim raporcie. Jednocześnie jest coraz więcej dowodów na istnienie tortur, jakim poddawani są ci, którzy zostali zatrzymani przez irackie siły bezpieczeństwa podporządkowane Siłom Wielonarodowym.

czytaj więcej »
  
[ 19-02-2006 ]

Już prawie dwa lata temu sekretarz obrony USA, Donald Rumsfeld, przyznał przed komisją parlamentarną, że opublikowane wówczas zdjęcia Irakijczyków poniżanych przez amerykańskich żołnierzy w więzieniu Abu Ghraib to tylko część istniejących materiałów na ten temat. Wypłynięcie na światło dzienne pozostałych było tylko kwestią czasu. I w końcu stało się. W ostatnią środę australijska telewizja SBS pokazała kolejną porcję wstrząsających zdjęć, a także fragmenty nagrań wideo. Po raz kolejny podniosły się pytania o sens i ostateczny bilans amerykańskiej interwencji w Iraku.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 5/2005 (15)
[ 06-03-2005 ]

W pierwszym tygodniu lutego Kofi Annan oficjalnie przyznał, że płynące głównie z Waszyngtonu oskarżenia o nieprawidłowości w zarządzaniu programem "Ropa za żywność" nie są bezpodstawne. Trwają już postępowania dyscyplinarne w tej sprawie. Kadry ONZ postanowił zasilić były prezydent USA Bill Clinton, który zajmie się pomocą ofiarom tsunami. A w Hadze na 8 lat więzienia skazano serbskiego generała odpowiedzialnego za zniszczenie w 1991 chorwackiego Dubrownika.

czytaj więcej »
  
[ 06-06-2004 ]

Kiedy kilka dni temu słuchaliśmy kolejnego wystąpienia Georga W. Busha na temat sytuacji w Iraku mogliśmy spodziewać się poruszenia kluczowych dla tego problemu kwestii. Moment dziejowy jak najbardziej temu sprzyja. Za miesiąc Irakijczycy będą mieli teoretycznie niezależne i suwerenne państwo. 1 czerwca rozwiązała się Rada Zarządzająca, organ, który dotychczas władał krajem byłego dyktatora Saddama Husseina i powołano nowy iracki rząd.

czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 23-06-2011 ]
Do końca tego roku z Afganistanu wycofanych zostanie 10 tys. amerykańskich żołnierzy, a do końca przyszłego kolejne 23 tysiące - poinformował prezydent USA Barack Obama w przemówieniu telewizyjnym w środę wieczorem czasu polskiego.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl