Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Ameryki / Korea Płd.: gwałtowne zamieszki w Seulu               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 30-05-2009 ]
Robert Gates, amerykański sekretarz obrony, ostrzegł na odbywającej się w Singapurze konferencji ministrów obrony państw regionu Pacyfiku, że Stany Zjednoczone zdecydowanie zareagują na wszelkie zagrażające im lub ich azjatyckim sojusznikom działania północnokoreańskiego reżimu.
czytaj więcej »
  
Monika J. Chojnacka [ 02-05-2009 ]
1 maja na ulice Berlina ponownie wyszli lewicowi ekstremiści. Nie obyło się bez strać z policją oraz zamieszek trwających do późnej nocy.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 30-07-2008 ]
Patem zakończyło się wtorkowe spotkanie Międzynarodowej Organizacji Handlu (WTO) w Genewie, które miało obradować nad opracowaniem globalnej umowy handlowej. Stany Zjednoczone, Chiny i Indie nie mogły porozumieć się w kwestii regulacji dotyczących importu produktów rolnych. Eksperci ekonomiczni na całym świecie są zdania, że rozwiązania które miały doprowadzić do liberalizacji międzynarodowego handlu opóźnią się o kolejne kilka lat.
czytaj więcej »
  
Krystyna Pawliszak [ 24-07-2008 ]
Podczas szczytu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej została przerwana czteroletnia cisza w rozmowach między Koreą Północną a USA. Condoleeza Rice i północno-koreański minister spraw zagranicznych, Pak Ui Chun, debatowali nad możliwością niezapowiedzianych kontroli koreańskich instalacji przez międzynarodową komisję weryfikacyjną. Jeśli wejdzie w życie czterostronne porozumienie, Korea zezwoli na inspekcję nuklearnych ekspertów.
czytaj więcej »
  
[ 13-07-2008 ]
Turystka spędzająca w Korei urlop w jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych została zastrzelona przez tamtejszego żołnierza. Seul domaga się szczegółowego śledztwa w tej sprawie i już oznajmia: incydent może mieć poważne, negatywne następstwa dla kontaktów między Koreą Północą i Południową.
czytaj więcej »
  
Bartek Rymkiewicz [ 04-02-2007 ]
Żądania Korei Płn. ws. zawieszenia działalności reaktora nuklearnegoPhenian domaga się ponad 500 tys. ton oleju opałowego i napędowego rocznie w zamian za zawieszenie działalności jej reaktora nuklearnego w Yongbyon – jak donosi japoński dziennik "Asahi Shimbun".
czytaj więcej »
  
[ 09-11-2006 ]
We wschodniej, arabskiej części Jerozolimy doszło do zamieszek. Demonstranci, protestujący przeciwko wczorajszej masakrze w Strefie Gazy zaatakowali policję kamieniami i zablokowali kilka handlowych ulic w okolicy Starego Miasta.
czytaj więcej »
  
Adam Gawlik [ 15-10-2006 ]
Prezydent USA George W. Bush powiedział, że najnowsza rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Korei Północnej jest stanowcza, została przyjęta szybko i wykazuje jednolite podejście wobec atomowych ambicji Phenianu.
czytaj więcej »
  Atomowa rocznica
[ 09-08-2006 ]
W ostatnią niedzielę przypadła 61 rocznica zrzucenia amerykańskiej bomby atomowej na Hiroszimę – 6 sierpnia 1945 roku. Akcja ta była konsekwencją odrzucania kolejnych propozycji kapitulacji kierowanych do cesarskiej armii Japonii. Przypomnijmy, że Amerykanie przeprowadzali wtedy zmasowane ataki na Tokio i inne duże japońskie miasta za pomocą swoich latających superfortec B-29. Jednakże Japończycy niczym wrodzeni kamikaze mimo beznadziejnej sytuacji nie chcieli nawet słyszeć o kapitulacji (etos samuraja). Taka postawa sprowokowała prezydenta USA H. Trumana do podjęcia decyzji o użyciu broni atomowej.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 23-06-2011 ]
Do końca tego roku z Afganistanu wycofanych zostanie 10 tys. amerykańskich żołnierzy, a do końca przyszłego kolejne 23 tysiące - poinformował prezydent USA Barack Obama w przemówieniu telewizyjnym w środę wieczorem czasu polskiego.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl