Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kronika wyborcza: październik 2007               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  Kronika wyborcza: czerwiec 2007
[ 10-07-2007 ]

W czerwcu mogliśmy śledzić wybory parlamentarne w Belgii i Francji – dwóch ważnych krajach Unii Europejskiej, a także w Senegalu. Ponadto Szwajcarzy głosowali w drugim w tym roku referendum, zaś Izrael i Samoa poznały nowe głowy państwa.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: maj 2007
[ 10-06-2007 ]

Maj to tradycyjnie miesiąc gęsto zapełniony wyborami. Na półkuli północnej skończyła się już zima, a nie zaczęły jeszcze wakacje, a zarazem wybory parlamentarne na wiosnę umożliwiają optymalną ilość czasu na przygotowanie budżetu na kolejny rok. Z tego względu o nowe skład parlamentu wzbogaciły się: Algieria, Armenia, Bahamy, Burkina Faso, Irlandia, Islandia, Seszele, Wietnam. Ponadto Bułgarzy wybrali swoich posłów do Parlamentu Europejskiego, zaś obywatele Francji i Timoru Wschodniego – prezydenta. Za Łotyszy wyboru głowy państwa dokonał parlament, Syryjczycy zatwierdzili jego decyzję w tej kwestii, Rumuni odmówili parlamentowi zatwierdzenia impeachmentu prezydenta Traiana Băsescu, zaś tureckim deputowanym wybór prezydenta z uwagi na proceduralne kruczki po prostu się nie udał.

czytaj więcej »
  
[ 10-05-2007 ]

W marcu oczy całego świata były zwrócone w stronę Francji i trwającej kampanii przed I turą wyborów prezydenckich. Poza tym do urn poszli także Ekwadorczycy, Malijczycy, Nigeryjczycy, Syryjczycy, mieszkańcy Madagaskaru, Timoru Wschodniego oraz Wallis i Futuny.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: marzec 2007
[ 10-04-2007 ]

W dwóch pokrewnych państwach – Estonii i Finlandii – odbyły się wybory parlamentarne, w których zwycięzcami okazały się partie rządzących, trójpartyjnych koalicji. Ponadto Mauretańska junta zakończyła ostatni etap normalizacji, przeprowadzając wybory prezydenckie, zaś referendum w Egipcie ma oznaczać „koniec demokracji”, choć po bliższym przyjrzeniu się widać, jak bardzo uproszczona jest to wizja świata. Ponadto do urn poszli Mikronezyjczycy i Szwajcarzy, zaś w San Marino parlament wybrał głowę państwa na kolejną kadencję.

czytaj więcej »
  
[ 10-01-2007 ]

W kończącym rok 2006 miesiącu odbył się szereg wyborów. Żadne jednak nie wzbudziły szerszego zainteresowania świata (może poza przewidywalnym zwycięstwem w kolejnych wyborach prezydenckich Hugo Cháveza w Wenezueli) – tym bardziej zapraszamy do poznania nieznanych w Polsce, a interesujących wydarzeń ze świata polityki. Swoje parlamenty wybrali obywatele Bahrajnu, Gabonu, Mauretanii, Saint Lucii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nowego prezydenta wybrał Szwajcarom tamtejszy parlament, zaś do zmian na najwyższym stanowisku w państwie – mimo wyborów – nie doszło na Madagaskarze i w Naddniestrzu. W tym ostatnim jedyna zmiana dokona się na stanowisku wiceprezydenta, którym został kandydat urodzony… we Wrocławiu.

czytaj więcej »
  
[ 10-10-2006 ]

Szwedzi odsunęli od władzy lewicę, Szwajcarzy zaostrzyli przepisy imigracyjne, zaś Czarnogórcy przedłużyli mandat premierowi Đukanovićowi – oto dwa najważniejsze wyniki wyborczego września. Do urn poszli także Gambijczycy, Jemeńczycy, Zambijczycy i mieszkańcy Wysp Cooka, Estonii i San Marino poznały swych nowych przywódców.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2005 (17)
[ 21-03-2005 ]

Jak pokazał trzeci tydzień lutego, ONZ dysponuje już niezbitymi dowodami na akty potwornego ludobójstwa, do jakich wciąż dochodzi w sudańskim regionie Darfur. Najwyżsi urzędnicy sugerują, by przekazać sprawę do Międzynarodowego Trybunału Karnego, władnego sądzić nawet urzędujące głowy państwa. Ale czy w Radzie Bezpieczeństwa nie zabraknie woli politycznej? Czy dysponujące prawem weta Chiny i Rosja zdecydują się porzucić swoich coraz bardziej kłopotliwych sojuszników z Chartumu?

czytaj więcej »
  
aln [ 13-05-2015 ]
10 maja 2015 roku w Polsce odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Ich wyniki stanowiły zaskoczenie dla wielu sztabów wyborczych. Wybory nieznacznie wygrał Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Według wyników opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą zdobył on 34,76 proc. głosów. Urzędujący prezydent, Bronisław Komorowski, uzyskał 33,77 proc. poparcia.
czytaj więcej »
  
aln [ 01-08-2013 ]
Pracownia badawcza TNS Polska przeprowadziła w dniach 6-9 kwietnia 2013 roku ogólnopolskie badanie dotyczące preferencji wyborczych. Badaniem objęto próbę 969 pełnoletnich mieszkańców Polski. Jeśli wybory parlamentarne odbyłyby się już w kwietniu tego roku, zwyciężyłaby w nich Platforma Obywatelska, uzyskując 28% poparcia. Tuż za nią uplasowała się partia Jarosława Kaczyńskiego, z wynikiem 24% głosów.
czytaj więcej »
  
[ 11-11-2011 ]
Ze złożonych 157 protestów wyborczych, większość została już rozpatrzona przez Sąd Najwyższy. Bez dalszego biegu pozostawiono 93, 28 uznano za niezasadne, 6 za uzasadnione. Jednak żaden nie miał decydującego wpływu na wynik wyborów. Do rozpatrzenia pozostało wciąż 29 protestów.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl