Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Protesty przeciw olimpiadzie w ChRL               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Magdalena Janczura [ 22-12-2009 ]
Zniknięcie polskiego szyfranta Stefana Zielonki może być powodem do obaw. Istnieją hipotezy, które przypuszczają, że współpracował on z chińskim wywiadem.
czytaj więcej »
  Nieco cieplej na linii Rosja-Chiny
[ 14-10-2009 ]
Wizyta premiera Władimira Putina w Pekinie zaowocowała podpisaniem porozumienia o wzajemnym uprzedzaniu się o planowanych próbach z pociskami balistycznymi. Może to być pierwszy krok do ocieplenia stosunków na linii Rosja-Chiny.
czytaj więcej »
  
Maja Bielakowicz [ 03-08-2009 ]
Po serii zachorowań na dżumę, chińskie władze odcięły od świata dziesięciotysięczne miasto Ziketan w Tybecie. Agencja Xinhua podaje, że z powodu tej choroby zmarły już dwie osoby, a kilkanaście jest zarażonych.
czytaj więcej »
  
[ 09-07-2009 ]
Od kilku dni Ujgurzy z Urumczi stawiają czynny opór wobec wzrastającego napływu ludności chińskiej na ich terytorium, a także partyjnej kontroli ich życia społecznego i religijnego.
czytaj więcej »
  
Maja Bielakowicz [ 07-07-2009 ]

Wciąż trwają krwawe zamieszki w Chinach. Protesty, jakie wybuchły w Urumczi, stolicy prowincji Sinkiang, rozszerzają się na inne miasta. Do tej pory zginęło 156 osób, wśród ofiar jest też ponad 800 rannych. Do aresztów trafiło aż 1400 manifestantów.

czytaj więcej »
  
[ 26-06-2009 ]
Unia Europejska chce pomóc Chinom w ograniczeniach emisji dwutlenku węgla. Komisja Europejska planuje przekazać na ten cel 50 mln euro. Z pieniędzy tych ma zostać zbudowana instalacja do wychwytywania i składowania emitowanego do atmosfery CO2, odpowiedzialnego za ocieplanie klimatu.
czytaj więcej »
  
[ 03-06-2009 ]
Amnesty International wezwała wczoraj chińskie władze do przeprowadzenia jawnego i niezależnego śledztwa w sprawie brutalnego stłumienia przez siły wojskowe pokojowych protestów na Placu Tiananmen w 1989 roku. Dla upamiętnienia 20. rocznicy wydarzeń na Placu Tiananmen Amnesty International w Polsce przygotowało akcje we Poznaniu, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu.
czytaj więcej »
  
Monika J. Chojnacka [ 18-04-2009 ]
W piątkowej eksplozji w Chinach zginęło co najmniej 18 osób, a 6 zostało rannych. Wybuch nastąpił w trzypiętrowym magazynie z dynamitem przy kopalni w prowincji Hunan na południu kraju.
czytaj więcej »
  
Monika Chojnacka [ 22-03-2009 ]
W niedzielę chińska policja zatrzymała sześciu uczestników sobotniego zajścia w tybetańskim mieście w prowincji Qinghai. W ręce sił bezpieczeństwa oddało się także 89 mnichów domagających się wyjaśnienia losu jednego z przesłuchiwanych Tybetańczyków.
czytaj więcej »
  
[ 17-03-2009 ]
Chińskie władze zapowiedziały, że do 2020 roku przebudują stolicę Tybetu. Plany zakładają, że w centrum Lhasy ma mieszkać 450 tysięcy mieszkańców. Organizacje pozarządowe mówią o chęci zniszczenia tradycyjnego charakteru miasta.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl