Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Protesty przeciw olimpiadzie w ChRL               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Namlo Jak [ 09-03-2007 ]

Polityka Pekinu wobec tybetańskiej diaspory to kwestia złożona i nie ma zgody co do jej interpretacji. Osobiście uważam, że przedstawiona tu analiza dwóch perspektyw jasno pokazuje strategię władz ChRL wobec tybetańskich uchodźców.

czytaj więcej »
  Policyjna prowokacja w Tybecie?
ed [ 06-03-2007 ]
Tybetańskie źródła informują, że drugiego dnia Nowego Roku kalendarza księżycowego (19 lutego 2007) tłum pielgrzymów przed Dżokhangiem, najświętszym sanktuarium Tybetu, zaatakował dwóch mężczyzn noszących kurtki obszyte futrem śnieżnych panter. Pyskówka przerodziła się w bójkę; sprawcy zamieszania trafili do szpitala.
czytaj więcej »
  
ed [ 29-01-2007 ]

Władze chińskie prowincji Gansu aresztowały dwudziestosiedmioletniego mnicha Dziamjanga Gjaco. Prawdopodobnie za pomaganie w słuchaniu tybetańskojęzycznych audycji Radia Wolna Azja (RFA).

czytaj więcej »
  Aresztowania za pomoc uciekinierom z Tybetu
ed [ 01-11-2006 ]
Władze chińskie w Lhasie zatrzymały dwóch Tybetańczyków i nepalskiego Szerpę za przeprowadzanie przez granicę tybetańskich uchodźców. Aresztowań dokonano 9 i 10 października - po zastrzeleniu przez chińską straż graniczną dwojga osób na przełęczy Nangpa-la 30 września. Każdego roku do Indii uciekają tysiące Tybetańczyków, którzy liczą, że znajdą tam swobody religijne i wolność słowa.
czytaj więcej »
  
VOA News [ 24-10-2006 ]
Chiński rząd jest oskarżany o handel organami pobieranymi od więźniów sumienia, na których wykonano wyrok śmierci. Przewodniczący amerykańskiej Izby Reprezentantów powiedział, iż sprawa jest “ jest tak szokująca, iż stanowi nową odmianą zła”.
czytaj więcej »
  
ed [ 17-10-2006 ]
Według wiarygodnych źródeł Tybetańskiego Centrum Praw Człowieka i Demokracji chińska policja uprowadziła mnicha klasztoru Sera.
czytaj więcej »
  
ed [ 10-10-2006 ]
Po ostrzelaniu grupy uciekinierów z Tybetu 30 września chińska straż graniczna uwięziła co najmniej dziesięcioro dzieci - twierdzą świadkowie, którzy widzieli cały incydent z bazy na Czo Oju. W półtorej godziny po zastrzeleniu dwudziestopięcioletniej mniszki dzieci przeprowadzono przez obozowisko himalaistów. Tybetańskie źródła twierdzą, że zginął również tybetański chłopiec.
czytaj więcej »
  
[ 05-10-2006 ]
"Prześladowania, które mają miejsce w Chinach to coś więcej niż handel organami. Oni zabijają ludzi tylko po to, by sprzedać ich organy dla zysku! Przedtem ludzie ci są torturowani w nieludzki sposób" - rozmowa z Bei Gou pracownikiem radiostacji "Sound of Hope"
czytaj więcej »
  Nowy prezydent Chin
sofista [ 29-11-2012 ]
W ubiegłym tygodniu cały świat emocjonował się wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że Amerykanie ostatecznie wybrali na głowę państwa, na reelekcję Baracka Obamę. Mitt Romney, pomimo sporego poparcia w wielu stanach, nie zdołał zachwiać pozycją dotychczasowego prezydenta USA.
czytaj więcej »
  
Marcin Pieruszka [ 10-05-2011 ]
Ponad 20 robotników uznano za zaginionych w osuwisku, które spowodował ulewny deszcz w okolicach kamieniołomu w południowo-zachodnich Chinach.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl