Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Protesty przeciw olimpiadzie w ChRL               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
[ 15-03-2006 ]
Według informacji uzyskanych przez Johna Kamma z Fundacji Dui Hua wyrok dożywocia Bangri Czogtrula Rinpocze (wcześniej: Camtrul; założyciela i dyrektora lhaskiej szkoły, którą władze zamknęły w 1999 roku, został zamieniony na karę więzienia, a następnie złagodzony o rok.
czytaj więcej »
  
Dalajlama [ 15-03-2006 ]

Z okazji przypadającej dziś czterdziestej siódmej rocznicy narodowego powstania tybetańskiego serdecznie pozdrawiam moich rodaków w Tybecie i na wygnaniu oraz naszych przyjaciół z całego świata. Składam również hołd dzielnym Tybetańczykom i Tybetankom, którzy poświęcili życie i którzy nadal cierpią za sprawę narodu tybetańskiego.

czytaj więcej »
  
[ 07-03-2006 ]

22 lutego, po szesnastu latach spędzonych w więzieniu, zwolniony został Yu Dongyue – chiński dysydent, skazany po zajściach na placu Tiananmen. Cierpi on na poważne zaburzenia psychiczne.

czytaj więcej »
  
[ 01-03-2006 ]
Fundacja Dui Hua uzyskała od chińskich władz informacje o złagodzeniu kar Bangri Camtrula Rinpocze i jego partnerki Nimy Czodron.
czytaj więcej »
  
[ 01-03-2006 ]

Kilku chińskich działaczy, którzy od 4 lutego popierali lub brali udział w serii protestacyjnych strajków głodowych zostało aresztowanych bądź zaginęło.

czytaj więcej »
  
[ 24-02-2006 ]

W prowincji Sichuan aresztowano ośmiu młodych ludzi; władze podejrzewają, że nawoływali do niszczenia ubrań zrobionych ze skór dzikich zwierząt pod wpływem „czynników zagranicznych”. Zastrzegające anonimowość źródło z Chin właściwych – pod których administracją znajduje się wiele tradycyjnych regionów Tybetu – twierdzi, że Tybetańczycy planowali eskalację kampanii, mającej położyć kres używaniu skór i futer zwierząt zagrożonych wyginięciem po Losarze, przypadającym 28 lutego Nowym Roku kalendarza tybetańskiego: „Aresztowano ośmiu młodych ludzi, którzy stali za wydarzeniami w klasztorze Kirti. Wciąż przetrzymują ich w lokalnym komisariacie; po czterech w celi. Nie są bici ani karani, ale poddaje się ich intensywnym przesłuchaniom”. Wszyscy zaprzeczają, że zorganizowali kampanię ze sprawą „zewnętrznych wpływów”.

czytaj więcej »
  Znowu w tarapatach
Robert Barnett [ 21-02-2006 ]

I znów wpadłem w tarapaty. Podczas spotkania na Harvardzie – dziesięciu Tybetańczyków, czterech chińskich uczonych i kilka bladych twarzy, zaproszonych przez groźnego tybetańskiego prawnika Lobsanga Sangaja i socjologa Xu Xiaojianga, który przez rok prowadził badania w Lhasie. Kiedy dyskusja nabrała rumieńców, mój niewyparzony język sprawił, że wybitni przedstawiciele diaspory zaczęli publicznie deklarować, że obiją mnie po pysku. Zawsze to jakieś osiągnięcie, gdyż tybetańscy przywódcy z reguły epatują pacyfizmem. Na moje szczęście, byli zbyt uprzejmi, żeby zrealizować swoje zapowiedzi, i wciąż mam całą szczękę. Nie ulega jednak wątpliwości, że posunąłem się za daleko i musiałem salwować się ucieczką.

czytaj więcej »
  
He Qinglian [ 03-02-2006 ]

Dlaczego Chińczykom odebrano pamięć prawdziwej historii? Żaden oświecony kraj nie pozwoliłby, by jego obywatele byli tak haniebnie nieświadomi własnej, narodowej historii. Propagowanie historii zmyślonej jako substytutu prawdy i uchylanie się przed brzemieniem odpowiedzialności za historyczne zbrodnie są przestępstwami przeciwko narodowi. Nowe zrozumienie współczesnej historii Chin jest w istocie szukaniem drogi do zbudowania ich przyszłości. Niestety rząd nadal tego nie widzi i wciąż tłumaczy historię przy pomocy kłamstw, które przekazuje następnemu pokoleniu.

czytaj więcej »
  Demony wojny
[ 04-01-2006 ]

Wzrost pozycji międzynarodowej Chin przypomina trochę sytuację z wilhelmińskimi Niemcami. Oto do globalnej gry dołącza nowe, lecz silne mocarstwo, które próbuje wykroić dla siebie kawałek światowego "tortu". Pierwszą, gdyż najbardziej naturalną, ofiarą politycznej ekspansji Państwa Środka jest dotychczasowy lider regionu - Japonia.

czytaj więcej »
  Wschodnia wersja NATO
[ 11-12-2005 ]

Ile osób w Polsce zna nazwisko Zhang Deguang? Zdecydowanie zbyt mało, gdyż jest to w tej chwili jedna z najważniejszych osób na świecie. Otóż Zhang, były ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Moskwie, to sekretarz generalny SCO - Szanghajskiej Organizacji Współpracy, porozumienia, które może zrewolucjonizować układ sił na świecie.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl