Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Protesty przeciw olimpiadzie w ChRL               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  „MADE IN CHINA”
[ 25-07-2007 ]
Pytając jakiegokolwiek managera o obecną sytuację Chin na świecie, odpowie wymownie jak bardzo „czerwone” państwo przekształciło się przez ostatnie 25 lat we współczesne Królestwo Środka, biznesowe królestwo, które "nakręca" światową gospodarkę.
czytaj więcej »
  Krwawe walki o lecznicze grzyby
ed [ 20-07-2007 ]
Niezależne źródła informują o krwawych walkach między zwaśnionymi grupami mieszkańców Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan (ChRL) o dostęp do terenów, na których zbierają oni jarca gumbu (łac. Cordyceps sinensis), osiągające astronomiczne ceny grzyby gąsienicowe, którym medycyna chińska przypisuje właściwości lecznicze.
czytaj więcej »
  
ed [ 16-07-2007 ]
Władze miasta Xian kazały zamknąć tybetański portal internetowy - najprawdopodobniej z powodów „politycznych". „Lampa" miała zarejestrowanych 800 użytkowników. Według redaktora prowadzącego, stronę zamknęła 4 lipca miejska policja internetowa. „Kiedy zadzwoniliśmy do urzędu, w którym wykupiliśmy domenę, powiedziano nam, że najprawdopodobniej służby wykryły u nas jakieś materiały o charakterze politycznym", powiedział Radio Free Asia (RFA) redaktor portalu, wyjaśniając, że provider nie znał przyczyny decyzji władz. Przedstawiciel firmy Xian Technology, która sprzedaje dostęp do usług internetowych, odmówił komentarza.
czytaj więcej »
  
ed [ 22-06-2007 ]
Setki tybetańskich kobiet i dzieci podjęły strajk głodowy w proteście przeciwko pracom wydobywczym na świętej dla buddystów górze. Według zastrzegających anonimowość lokalnych źródeł protesty, które zakończyły się przed trzema dniami, doprowadziły do zawieszenia prac: „Prace wstrzymano. (...) Większość mężczyzn ukrywa się w górach, bo boją się represji".
czytaj więcej »
  Polityka zagraniczna ChRL
Piotr Ogrodowczyk [ 22-06-2007 ]
W czasach zimnej wojny Chińska Republika Ludowa uchodziła za jedno z najbardziej odizolowanych i najbardziej radykalnych krajów komunistycznych na świecie. Obecnie Chiny kontynentalne wyrastają na światowe mocarstwo, które zaczyna z powodzeniem konkurować w różnych dziedzinach z dotychczasowymi "liderami". Jak zmieniały się zamysły chińskich decydentów odnośnie prowadzenia polityki zagranicznej?
czytaj więcej »
  
ed [ 16-06-2007 ]
Władze prowincji Sichuan 27 maja wydały rozkaz spacyfikowania demonstracji ponad tysiąca Tybetańczyków z Bamei przeciwko prowadzeniu prac wydobywczych na zboczach świętej góry Jala. Mieszkańcy regionu twierdzą, że lokalni urzędnicy sprzedali ją bez żadnych konsultacji społecznych firmie, zajmującej się wydobyciem ołowiu i cynku. Protestujący zebrani przed biurem firmy zostali pobici i rozpędzeni przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa i Ludowej Policji Zbrojnej. Co najmniej dziesięć osób odniosło rany; dwadzieścia - w tym przywódców lokalnych - aresztowano.
czytaj więcej »
  
ed [ 05-06-2007 ]
Opat ważnego tybetańskiego klasztoru został zmuszony do ustąpienia, ponieważ odmówił podpisania dokumentów krytykujących Dalajlamę.
czytaj więcej »
  Osiemnaste urodziny zaginionego Panczenlamy
ed [ 27-04-2007 ]
25 kwietnia osiemnaste urodziny obchodził Gendun Czokji Nima, którego Dalajlama, zgodnie z wiekową tybetańską tradycją, uznał w 1995 roku za nowe wcielenie Panczenlamy, drugiego hierarchy buddyzmu tybetańskiego. Przywódcy Komunistycznej Partii Chin, która wymaga od swoich członków przestrzegania zasady ateizmu, nie uznali wyboru Dalajlamy. Wskazany przezeń chłopiec i jego rodzice zostali uprowadzeni, a władze chińskie mianowały „autentycznym" Panczenlamą inne dziecko.
czytaj więcej »
  
ed [ 23-03-2007 ]

Chińska policja zatrzymała co najmniej jedną osobę, gdy setki Tybetańczyków złamały zakaz władz, biorąc udział w rytuale palenia kadzidła. „W ceremonii przy moście Kuru, która miała związek z rytuałami w intencji długiego życia Dalajlamy, chciało wziąć udział jakieś 500 osób - twierdzi źródło Radia Wolna Azja (RFA). - W każdą środę odprawiamy tam sangsol [ceremonię przywoływania bóstw opiekuńczych], ale 14 marca było jak nigdy.

czytaj więcej »
  
ed [ 14-03-2007 ]

Władze chińskie Tybetańskiego Regionu Autonomicznego skazały na trzy lata więzienia znanego biznesmena, w którego domu znaleziono płyty z nagraniami wystąpień Dalajlamy. Zastrzegające anonimowość źródła twierdzą, że pięćdziesięciokilkuletni Pempa zwrócił na siebie uwagę władz, ratując życie zwierząt w intencji Dalajlamy.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl