Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Giertych chce referendum w sprawie eurokonstytucji               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 09-08-2007 ]

Od kilku tygodni mamy do czynienia z cyrkiem w polskiej polityce. Niestety cyrk ten zorganizowały partie koalicji rządzącej, która to z kolei jest, a jakoby jej nie było. Politycy trzech sprawujących władzę ugrupowań mocują się między sobą i próbują przekonać opinię publiczną do tego, które z nich jest uczciwsze i działa w lepiej pojętym interesie Polski i Polaków. Miło jest wprawdzie słuchać, kiedy ludzie dzierżący w ręku ster państwa chcą przychylić nieba wyborcom, a przy okazji pokazać, jakimi są wspaniałymi politykami. Niestety obecna sytuacja w nikim nie wzbudza uśmiechu (nawet politowania).

czytaj więcej »
  Przystawki jednak niestrawne
Marcin Jurzysta [ 07-08-2007 ]

Jeszcze miesiąc temu, gdy premier Kaczyński zdymisjonował Andrzeja Leppera, wydawało się, że przystawki zostały ostatecznie skonsumowane. Dziś, gdy LiS wierzga i nie daje się wypchnąć z koalicji, okazuje się, że potrawa w postaci kontrowersyjnych koalicjantów może być niestrawna…

czytaj więcej »
  Szopka (nowo)roczna
Tomasz Sawicki [ 06-08-2007 ]

W ostatnim czasie polityka w Polsce osiągnęła stan wyczekiwania, wyczekiwania na coś co się może zdarzyć, jednak nie musi. Czekamy, co powie Andrzej Lepper, co powie Jarosław Kaczyński, a na dokładkę: co powie Roman Giertych. Publicyści od dłuższego czasu lansują tezę, że Lepper jest upokorzony i że daje się dalej upokarzać pozostając w koalicji. Po co mu to?

czytaj więcej »
  Pisowczycy i lisowczycy
[ 02-08-2007 ]

Rozgrywki w obozie rządzącej koalicji w ostatnich tygodniach przyniosły nam nowego gracza partyjnego na krajowej scenie politycznej. Tak zwane pisowskie przystawki, a więc dwóch mniejszych koalicjantów, czyli Liga Polskich Rodzin i Samoobrona w obliczu prowokacyjnej i agresywnej postawy ugrupowania premiera Jarosława Kaczyńskiego postanowiły utworzyć LiS. Czy jednak ten chytry plan, o czym świadczy już sam skrót formacji Liga i Samoobrona nie jest raczej łabędzim śpiewem jej liderów w osobach Romana Giertycha i Andrzeja Leppera?

czytaj więcej »
  
[ 23-07-2007 ]

Konfliktu ciąg dalszy. Kto tym razem jest odpowiedzialny za wywołanie tej medialno-politycznej burzy, do końca nie wiadomo. Być może to dziennikarze Gazety Wyborczej ze swoją pasją do pisania źle o Lidze Polskich Rodzin i dokładaniu im, kiedy tylko pojawia się do tego okazja? A może wina leży po stronie ścisłego kierownictwa partyjnego, w osobach Romana Giertycha i Wojciecha Wierzejskiego. Ich nadmierna wrażliwość na każde oskarżenie, zwłaszcza gdy ich źródłem jest TEN właśnie dziennik, nie może nie rzucać się w oczy. Wręcz razi jaskrawością sprzecznych poglądów i idei. Często jednak walka pomiędzy zwaśnionymi stronami spełza poza obręb idei i przenosi się na zupełnie inny grunt – tam, gdzie nie liczą się zasady, a efekt, jaki odciśnie w umysłach wyborców.

czytaj więcej »
  Co pan na to, obywatelu
[ 21-07-2007 ]

Gdyby dociekliwy matematyk powziął sobie za cel graficzne przedstawienie tego, co dzieje się w polskiej polityce od momentu oddania władzy przez lewicę w 2005 roku i przekazania jej tym samym w ręce braci Kaczyńskich, wyszłaby mu gigantyczna sinusoida. Koalicja telepie się raz w jedną stronę, raz w drugą, znamionując swoją ogólną kruchość i szczególną troskę o własne dobro. Temu tworowi wyraźnie brak braterskiej miłości i ciepła wynikającego z chęci dawania tego, co najlepsze, nie sobie, ale ludziom i państwu.

czytaj więcej »
  Wielka ucieczka z LPR?
Bartosz Rymkiewicz [ 25-05-2007 ]
Sobotni zjazd Ligi Polskich Rodzin został odwołany z powodu zbyt małej ilości osób chętnych do wzięcia w nim udziału. Coraz więcej osób opuszcza szeregi ugrupowania Giertycha przestraszona niskim poparciem dla partii- donosi "Gazeta Wyborcza".
czytaj więcej »
  
[ 22-04-2007 ]
Poseł LPR, Roman Giertych Postanowił zaprosić do rozmów byłego marszałka Sejmu Marka Jurka.
czytaj więcej »
  
Adam Gawlik [ 20-03-2007 ]
Według Jarosława Kaczyńskiego, w drugim czytaniu projektu zmiany w konstytucji, złożona zostanie poprawka, która z jednej strony utrwali obecny poziom ochrony życia, a z drugiej wprowadzi "pewnego rodzaju ochronę kobiety ciężarnej".
czytaj więcej »
  
[ 13-10-2006 ]

Jak donosi dzisiejszy „Nasz Dziennik” lider LPR Roman Giertych przekazał wczoraj premierowi czarną listę blisko 100 nazwisk działaczy, którzy według niego nie powinni znaleźć miejsca na listach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl