Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Prasa światowa o zbliżających się wyborach w Polsce               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Rosyjska prasa o wyborach w Polsce
[ 25-10-2007 ]
Tuż po wyborach Donald Tusk, lider zwycięskiej Platformy Obywatelskiej, zapowiedział, że Moskwa będzie jedną z pierwszych stolic, którą zamierza odwiedzić jako premier. Ustępujący szef rządu Jarosław Kaczyński, który w czasie swojego urzędowania do stolicy Rosji nigdy nie zawitał, wyraził wielkie zaniepokojenie entuzjastyczną reakcją Rosjan na wyniki polskich wyborów. Spójrzmy, co pisała o wyborach rosyjska prasa.
czytaj więcej »
  Prasa o katastrofie polskiego autokaru
[ 23-07-2007 ]
Prasa włoska poświęca wiele miejsca śmierci 27 polskich pielgrzymów we Francji. Gazety dokładnie opisują wczorajszy wypadek oraz historię drogi, na której już wcześniej doszło do podobnych tragedii.
czytaj więcej »
  Niemcy: prasa krytykuje polskiego premiera
[ 01-02-2007 ]
Niemieckie gazety krytykują Jarosława Kaczyńskiego za jego sugestie ograniczenia dostępu niemieckich wydawców do polskiego rynku prasowego. Cytują wypowiedź premiera dla Polskiego Radia, w której zauważył on, że w Polsce znaczna część prasy jest w rękach niemieckich. Szef rządu zaznaczył, że trzeba się zastanowić, czy nie należałoby zahamować tego zjawiska.
czytaj więcej »
  Francuski dziennik o dekomunizacji w Polsce
[ 17-01-2007 ]
Francuski dziennik „Le Figaro" pisze, że Polskę czeka jeszcze generalna konfrontacja z jej przeszłością komunistyczną. Po kościele również inne instytucje będą musiały zdać sprawę ze swoich kontaktów z policją polityczną.
czytaj więcej »
  
[ 16-11-2006 ]

Ukraińska prasa, pisząc o wizycie polskiego premiera w Kijowie, zwraca uwagę głównie na gospodarczy aspekt wizyty. Gazety zauważają, że rozmowy o ropociągu Odessa-Brody i członkostwie Ukrainy w Unii stają się już tradycją.

 

czytaj więcej »
  
aln [ 13-05-2015 ]
10 maja 2015 roku w Polsce odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Ich wyniki stanowiły zaskoczenie dla wielu sztabów wyborczych. Wybory nieznacznie wygrał Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Według wyników opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą zdobył on 34,76 proc. głosów. Urzędujący prezydent, Bronisław Komorowski, uzyskał 33,77 proc. poparcia.
czytaj więcej »
  
aln [ 01-08-2013 ]
Pracownia badawcza TNS Polska przeprowadziła w dniach 6-9 kwietnia 2013 roku ogólnopolskie badanie dotyczące preferencji wyborczych. Badaniem objęto próbę 969 pełnoletnich mieszkańców Polski. Jeśli wybory parlamentarne odbyłyby się już w kwietniu tego roku, zwyciężyłaby w nich Platforma Obywatelska, uzyskując 28% poparcia. Tuż za nią uplasowała się partia Jarosława Kaczyńskiego, z wynikiem 24% głosów.
czytaj więcej »
  
[ 27-12-2011 ]
Niemieccy politolodzy oceniają bilans polskiej prezydencji jako pozytywny. Do najważniejszych osiągnięć zaliczają walkę o jedność Unii i niedopuszczenie do pogłębienia podziałów między eurolandem a resztą państw UE.
czytaj więcej »
  
[ 11-11-2011 ]
Ze złożonych 157 protestów wyborczych, większość została już rozpatrzona przez Sąd Najwyższy. Bez dalszego biegu pozostawiono 93, 28 uznano za niezasadne, 6 za uzasadnione. Jednak żaden nie miał decydującego wpływu na wynik wyborów. Do rozpatrzenia pozostało wciąż 29 protestów.
czytaj więcej »
  
[ 28-10-2011 ]
Premier Silvio Berlusconi zapewnia, że jego koalicja jest trwała i nie widzi potrzeby przeprowadzania przedterminowych wyborów w przyszłym roku.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl