Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Aresztowanie mnicha w Lithangu (ChRL)               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
ed [ 22-10-2007 ]
Choć władze chińskie ogłosiły surowe zakazy i wprowadziły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, mnisi z lhaskich klasztorów postanowili uczcić odznaczenie dalajlamy Złotym Medalem Kongresu.
czytaj więcej »
  
ed [ 03-10-2007 ]
Czterej z siedmiu uczniów, zatrzymanych około 7 września w prowincji Gansu (ChRL) po pojawieniu się graffiti wzywających do powrotu Dalajlamy i niepodległości Tybetu, zostali pobici i są nadal więzieni incomunicado. Piąty przebywa w szpitalu; prawdopodobnie ma urazy głowy po pobiciu w areszcie śledczym w Labrangu (chiń. Xiahe). Dwóch czternastolatków odesłano do domów po zapłaceniu przez rodziny wysokich grzywien. Wszyscy chłopcy, zmuszani w areszcie do ciężkiej pracy, byli uczniami gimnazjum w Bora, w okręgu Labrang prefektury Kanlho (chiń. Gannan).
czytaj więcej »
  Zatrzymanie lhaskich sklepikarzy
ed [ 17-09-2007 ]
Władze chińskie stolicy Tybetu - Lhasy zatrzymały sześciu tybetańskich kupców, którzy protestowali przeciwko przeniesieniu ich stoisk z powodu budowy chodnika. „Rząd miejski w Lhasie zatrzymał 13 września sześciu Tybetańczyków za wniesienie zażalenia przeciwko nakazowi przeniesienia sklepików, które prowadzili w pobliżu stołecznego centrum medycyny tybetańskiej - twierdzi źródło z Lhasy. - Wszystkim ludziom handlującym w okolicach głównej świątyni kazano przenieść się na trzecie piętro nowego kompleksu handlowego na Barkhorze". Grupa kupców przekonanych, że znacznie na tym stracą, zorganizowała milczący protest przed budynkami rządowymi.
czytaj więcej »
  
ed [ 05-09-2007 ]

Władze prowincji Qinghai (ChRL) aresztowały niemal dwadzieścia osób - w tym dwóch znanych mnichów - po gwałtownym konflikcie między Tybetańczykami a chińskimi muzułmanami Hui, którego punktem kulminacyjnym było splądrowanie lokalnego meczetu.

czytaj więcej »
  
ed [ 01-09-2007 ]
Funkcjonariusze Biura Bezpieczeństwa Publicznego (BBP) 19 lipca aresztowali Odho i Aphę Bhomo, pięćdziesięciokilkuletnie kobiety z wioski Orthok w okręgu Njagczu (chiń. Yajiang) Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan pod zarzutem „przestępstwa" podżegania do przyłączenia się do protestu w obronie Tulku Tenzina Delka. Obie przebywają obecnie w areszcie śledczym okręgu Njagczu; odmówiono im prawa do widzenia z krewnymi. Odho, matka dziewięciorga dzieci, urodziła się w Szolongu, w Njagczu. Urzędnicy zakazali też jej dwóm synom uczęszczania do szkoły.
czytaj więcej »
  
ed [ 23-08-2007 ]
Źródła Tybetańskiego Centrum Praw Człowieka i Demokracji informują o aresztowaniu trzech kolejnych Tybetańczyków ze społeczności koczowniczej Jonru z okręgu Lithang (chiń. Litang) prefektury Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan w związku z masowymi protestami przeciwko zatrzymaniu 1 sierpnia ich krajana Rongje Adraka, które doprowadziły do wprowadzenia nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa i ściągnięcia do regionu licznych oddziałów Ludowej Policji Zbrojnej (LPZ).
czytaj więcej »
  
Oser [ 14-08-2007 ]
Rok temu, gdy nowiutkie, hermetycznie zamykane, pełne turystów wagony pędziły z kilku chińskich miast w jednym kierunku - Lhasy - pisałam o obawach, jakie budzi we mnie kolej. W tym samym czasie chińscy dziennikarze zachłystywali się jej wartością: „Uruchomienie kolei przyczyni się walnie do ochrony etnicznego dziedzictwa kulturowego Tybetu", „Linia Qinghai-Tybet rozwinie przemysł turystyczny regionu", „Dzięki kolei Tybet zyska prawo do bycia słyszanym" i tak dalej. Nie tylko się z tym nie zgadzam, ale muszę dziś powtórzyć moje „nie" dla pociągu.
czytaj więcej »
  
ed [ 03-08-2007 ]
Źródła RFA (Radio Wolna Azja) informują o masowych aresztowaniach po proteście, do którego doszło w czasie tradycyjnego święta w Lithangu (chiń. Litang). 1 sierpnia Rongje Adrak z koczowniczej wspólnoty Jonru nawoływał publicznie do powrotu Dalajlamy do kontrolowanego przez Chiny Tybetu.
czytaj więcej »
  Krwawe walki o lecznicze grzyby
ed [ 20-07-2007 ]
Niezależne źródła informują o krwawych walkach między zwaśnionymi grupami mieszkańców Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Kardze (chiń. Ganzi) prowincji Sichuan (ChRL) o dostęp do terenów, na których zbierają oni jarca gumbu (łac. Cordyceps sinensis), osiągające astronomiczne ceny grzyby gąsienicowe, którym medycyna chińska przypisuje właściwości lecznicze.
czytaj więcej »
  
ed [ 16-07-2007 ]
Władze miasta Xian kazały zamknąć tybetański portal internetowy - najprawdopodobniej z powodów „politycznych". „Lampa" miała zarejestrowanych 800 użytkowników. Według redaktora prowadzącego, stronę zamknęła 4 lipca miejska policja internetowa. „Kiedy zadzwoniliśmy do urzędu, w którym wykupiliśmy domenę, powiedziano nam, że najprawdopodobniej służby wykryły u nas jakieś materiały o charakterze politycznym", powiedział Radio Free Asia (RFA) redaktor portalu, wyjaśniając, że provider nie znał przyczyny decyzji władz. Przedstawiciel firmy Xian Technology, która sprzedaje dostęp do usług internetowych, odmówił komentarza.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl