Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Yasuo Fukuda nowym premierem Japonii               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Demony wojny
[ 04-01-2006 ]

Wzrost pozycji międzynarodowej Chin przypomina trochę sytuację z wilhelmińskimi Niemcami. Oto do globalnej gry dołącza nowe, lecz silne mocarstwo, które próbuje wykroić dla siebie kawałek światowego "tortu". Pierwszą, gdyż najbardziej naturalną, ofiarą politycznej ekspansji Państwa Środka jest dotychczasowy lider regionu - Japonia.

czytaj więcej »
  
Piotr Szczepaniak [ 04-11-2005 ]

Japonia to kraj wielu sprzeczności – pełen konserwatyzmu i tradycjonalizmu z jednej strony, a równocześnie jeden z gospodarczych i technologicznych liderów współczesnego świata. To relatywnie niewielkie państwo, zrujnowane i upokorzone wojenną klęską, w ciągu kilku dekad urosło do rangi ekonomicznego giganta. Lecz na arenie międzynarodowej pozostaje ciągle politycznym karłem. Ambicją premiera Koizumiego jest zmienić ten stan rzeczy. W tym celu potrzebna jest jednak modyfikacja konstytucji.

czytaj więcej »
  
[ 30-03-2005 ]

Podczas omawiania zjawiska nacjonalizmu, podstawą dyskusji zazwyczaj jest kontynent europejski. Można przyjąć, iż narodziny idei nacjonalistycznych na innych kontynentach wywołane zwykle były przez politykę krajów europejskich (głównie - potęg kolonialnych).

czytaj więcej »
  
[ 03-03-2004 ]

Japonia to jeden z nielicznych krajów na świecie, który w konstytucji ma zapis o  swoim neutralnym charakterze. Ustawa zasadnicza z 1947 roku podyktowana przez Stany Zjednoczone po zakończeniu II Wojny Światowej mówi o tym, że Kraj Kwitnącej Wiśni nie ma prawa utrzymywać regularnej armii oraz nie może używać sił zbrojnych do rozstrzygania międzynarodowych sporów. Jak więc do tego ma się okoliczność wysłania liczącego 600 osób kontyngentu wojskowego do Iraku?

czytaj więcej »
  
[ 28-02-2004 ]

Grudniowe doniesienia prasowe dzienników amerykańskich, głównie New York Times oraz Washington Post oraz jednej z najpopularniejszych stacji telewizyjnych na świecie - CNN, o decyzjach australijskiego i japońskiego rządu o przyłączeniu się do amerykańskiego planu budowy tarczy antyrakietowej, wywołały wiele spekulacji nad celowością i słusznością takich działań zarówno w państwach regionu Azji i Pacyfiku jak i w samych Stanach Zjednoczonych.

czytaj więcej »
  
Andrzej Kaniewski [ 13-11-2003 ]

Junichiro Koizumi został mianowany premierem japońskiego rządu w maju 2001. Wtedy jego popularność „w narodzie” wynosiła 87%. Ten 61-letni rozwodnik przez 2 lata rządów niezbyt przypominał swych poprzedników. Bezpośredni sposób bycia, bujna fryzura, a zarazem nienagannie skrojony garnitur to cechy nowego lidera. Lidera nie tylko rządu , ale i narodu.

 

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl