Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Yasuo Fukuda nowym premierem Japonii               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 12-04-2007 ]
Rosja nie będzie miała tyle ropy, by mogła uruchomić na czas rurociąg do Chin i Japonii. Ma on być gotowy w końcu tego roku.
czytaj więcej »
  
[ 24-02-2007 ]
Kolejne urządzenia mające na celu monitorowanie Korei Północnej zostały wyniesione na orbitę przez Japonię. Akcję odkładano trzykrotnie z powodu złych warunków atmosferycznych. 
czytaj więcej »
  
Dominika Sobiecka [ 06-02-2007 ]
Spór Japonii i Chin o wyspy nabrał we wtorek rozpędu, gdy Tokio zażądało od Pekinu wyjaśnienia wpłynięcia na otaczające archipelag wody chińskiego statku badawczego, a Pekin wyraził z tego powodu irytację.
czytaj więcej »
  Premier Japonii przeprasza za "maszynki do robienia dzieci"
Anna Dziedzic [ 29-01-2007 ]
Premier Japonii Shinzo Abe osobiście przeprosił w parlamencie za "niestosowną" wypowiedź ministra zdrowia, który w sobotę nazwał kobiety w wieku rozrodczym "maszynkami do rodzenia".
czytaj więcej »
  Sankcje Japonii przeciwko KRL-D
j. uchto [ 13-10-2006 ]
Rząd japoński zaaprobował nowe sankcje zastosowane jednostronnie wobec Korei Północnej w odpowiedzi na dokonanie przez ten kraj próby z bronią nuklearną.
czytaj więcej »
  
Jakub Kufel [ 12-10-2006 ]
Agencja Kyodo, powołując się na wypowiedź północnokoreańskiego dyplomaty, donosi: Korea Pn. ostrzega przed "zdecydowanymi kontrdziałaniami", w przypadku, gdy Japonia wprowadzi wobec niej sankcje.
czytaj więcej »
  Wizyta premiera Japonii w Chinach
[ 08-10-2006 ]
Premier Japonii Shinzo Abe odbywa podróż do Pekinu. Będzie to pierwsza od 2001 r. wizyta szefa japońskiego rządu w Chinach.
czytaj więcej »
  
Adam Gawlik [ 26-09-2006 ]
Wartość inwestycji japońskich w 2006 roku może sięgnąć ok. 1 mld USD. Jest to o niemal 100 proc. więcej od wszystkich inwestycji japońskich w Polsce do końca 2005 roku.
czytaj więcej »
  
Anna Dziedzic [ 26-09-2006 ]
Rząd premiera Japonii Junichiro Koizumi podał się do dymisji. Jeszcze dzisiaj na stanowisko premiera ma zostać desygnowany Abe Shinzo, dotychczasowy rzecznik gabinetu i szef Partii Demokratyczno Liberalnej.
czytaj więcej »
  Atomowa rocznica
[ 09-08-2006 ]
W ostatnią niedzielę przypadła 61 rocznica zrzucenia amerykańskiej bomby atomowej na Hiroszimę – 6 sierpnia 1945 roku. Akcja ta była konsekwencją odrzucania kolejnych propozycji kapitulacji kierowanych do cesarskiej armii Japonii. Przypomnijmy, że Amerykanie przeprowadzali wtedy zmasowane ataki na Tokio i inne duże japońskie miasta za pomocą swoich latających superfortec B-29. Jednakże Japończycy niczym wrodzeni kamikaze mimo beznadziejnej sytuacji nie chcieli nawet słyszeć o kapitulacji (etos samuraja). Taka postawa sprowokowała prezydenta USA H. Trumana do podjęcia decyzji o użyciu broni atomowej.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl