Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Północna Uganda: Kobiety - ofiary przemocy żądają sprawiedliwości               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
David Rupiny z Arua (Uganda) [ 20-06-2007 ]
Biznes rozkwita  w regionie, napływają zagraniczni inwestorzy oraz międzynarodowa pomoc.
czytaj więcej »
  
Lisa Clifford [ 25-04-2007 ]
Działalność Międzynarodowego Trybunału Karnego w Ugandzie – „cicha i umiarkowana” (softly- softly) zastanawia niektórych międzynarodowych działaczy praw człowieka.
czytaj więcej »
  
Stephen Opio z Johanesburga [ 20-09-2006 ]
Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.
czytaj więcej »
  Uganda: Kony szuka azylu
[ 29-08-2006 ]

Joseph Kony, przywódca antyrządowej Armii Bożego Oporu (Lord’s Resistance Army) wystąpił o azyl polityczny w Republice Środkowoafrykańskiej. Posunięcie to ma związek z toczącymi się od kilku tygodni rozmowami pokojowymi między rebeliantami z LRA a ugandyjskim rządem w Jubie na południu Sudanu. Głównym mediatorem pomiędzy walczącymi od dwudziestu lat stronami jest wiceprezydent południowosudańskiego rządu Riek Machar. Swojego wysłannika wysłała ostatnio również ONZ, mimo że oenzetowski Międzynarodowy Trybunał Karny wydał w październiku ubiegłego roku nakaz aresztowania Josepha Kony’ego i czterech komandantów LRA.

czytaj więcej »
  
Peter Eichstead [ 13-08-2006 ]
Nawet, jeżeli ugandyjscy rebelianci, walczący na południu Sudanu, zgodzą się zaprzestać działań wojennych, region nadal będzie prawdopodobnie cierpiał wskutek najazdów grup dezerterów i bandytów.
czytaj więcej »
  
[ 12-03-2006 ]

Tydzień temu pisałem w tym miejscu o swojej wierze, iż pomimo przeciągającego się w nieskończoność procesu, trybunał w Hadze zdoła w końcu wymierzyć sprawiedliwość byłemu prezydentowi Jugosławii, Slobodanowi Miloszewiciowi. Moja teza została zweryfikowana negatywnie i to znacznie szybciej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać - były dyktator zmarł wczoraj w areszcie. Mimo to sądzę, iż te blisko cztery lata procesu nie poszły na marne.

czytaj więcej »
  
[ 23-11-2005 ]

W poniedziałek 14 listopada został aresztowany w Ugandzie Kizza Besigye, lider partii Forum dla Demokratycznej Zmiany będącej w opozycji do rządzącego obecnie Yoweri Museveniego. Dr Kizza Besigye został aresztowany pod zarzutem zdrady i próby zbrojnego
obalenia rządu, za co de facto grozi kara śmierci.

czytaj więcej »
  
[ 28-08-2005 ]

Rząd Ugandy wydał decyzję o zamknięciu prywatnego radia 93.3 KFM, nadającego ze stolicy tego kraju, Kampali. Powodem decyzji były spekulacje na antenie radia na temat przyczyn katastrofy śmigłowca należącego do prezydenta Ugandy, Yoweriego Museveniego, na pokładzie którego zginął jego przyjaciel z czasów studenckich i wiceprezydent Sudanu, John Garang. Po jego śmierci w Sudanie wybuchły zamieszki, w których zginęło ponad 130 osób. Andrew Mwenda, dziennikarz, który wyrażał swoje wątpliwości na ten temat został aresztowany. 

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2004
[ 12-12-2004 ]

Ostatni piątek był Światowym Dniem Praw Człowieka, w którym wciąż niestety mówi się raczej o wyzwaniach i potrzebach, niż sukcesach i osiągnięciach. W pierwszej części tygodnia, grupa amerykańskich kongresmenów zażądała głowy Kofiego Annana w związku z rzekomymi nieprawidłościami w nieistniejącym już programie "Ropa za żywność". Jednak administracja prezydenta Busha szybko odcięła się od płynącej z Kapitolu krytyki Annana.

czytaj więcej »

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl