Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Afryka / Narysowane w Darfurze: Rysunki dzieci nie kłamią               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 01-08-2008 ]
Rada Bezpieczeństwa przedłużyła mandat siłom pokojowym ONZ w sudańskim Darfurze.
czytaj więcej »
  ONZ ewakuuje personel z Darfuru
Jakub Noch [ 16-07-2008 ]
ONZ postanowił o wycofaniu z Darfuru wszystkich „nie-niezbędnych” pracowników. Decyzję władz międzynarodowych wymusiły nerwowe nastroje wśród części sudańskiego społeczeństwa, które zaostrzyły się po tym, gdy Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze postanowił o oskarżeniu prezydenta Omara al-Baszira o ludobójstwo.
czytaj więcej »
  
[ 27-02-2007 ]
Ahmed Harun w czasie szczytu konfliktu w Darfurze odpowiadał w resorcie spraw wewnętrznych za ten region. Obecnie pełni funkcję w Ministerstwie ds. Pomocy Humanitarnej.
czytaj więcej »
  
Ayesha Kajee z Johannesburga [ 21-10-2006 ]
Dyplomaci pokładają nadzieję w planach rozszerzenia misji Unii Afrykańskiej, przy logistycznym i finansowym wsparciu ONZ.
czytaj więcej »
  
Krzysztof Wasilewski [ 06-07-2004 ]

Artykuł drugi Konwencji Narodów Zjednoczonych o ludobójstwie z 1948 roku głosi, że z ludobójstwem mamy do czynienia gdy: występuje zabijanie członków danej grupy (religijnej, etnicznej, rasowej, narodowej), powoduje się poważne uszkodzenia ciała lub psychiki, stwarza się warunków życia, prowadzących do fizycznego wyniszczenia, podejmuje się kroki w cel uniemożliwienia rozmnażania, a także gdy siłą przemieszcza się dzieci z jednej grupy do drugiej. W niespełna czternaście miesięcy konfliktu w zachodniej części Sudanu - Darfurze zginęło ponad 10 tysięcy czarnoskórych obywateli tego kraju, wliczając rzesze kobiet i dzieci.

czytaj więcej »
  Sudan: dziennikarka skazana za noszenie spodni
[ 09-09-2009 ]
Sąd w Chartumie wydał właśnie wyrok w sprawie sudańskiej dziennikarki Lubny Hussein, oskarżonej o noszenie spodni. Dziennikarce groziła kara chłosty, jednak w poniedziałkowym wyroku sąd skazał ją na karę w wysokości równowartości ok. 200 dolarów grzywny. Amnesty International wzywa władze Sudanu do zniesienia prawa karzącego kobiety na karę chłosty za założenie „niestosownego” ubrania.
czytaj więcej »
  
Piotr Czubowicz [ 23-09-2008 ]

Prezydent RPA Thabo Mbeki, na wniosek rządzącej partii ANC 20.09.2008 r. podał się do dymisji. Powody takich decyzji w ANC nie są jasne jak i fakt, iż prezydent pokornie przyjął apel. Jeszcze w zeszłym tygodniu Mbeki świętował sukcesy w Zimbabwe, gdzie był mediatorem w negocjacjach z Mugabą o podział władzy. Mbeki był mediatorem w konfliktach od Sudanu po Wybrzeże Kości Słoniowej. Był jednym z najbardziej szanowanych przywódców afrykańskich.

czytaj więcej »
  
[ 14-07-2008 ]
Za ludobójstwo w Darfurze, zbrodnię przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne oskarżyciel Międzynarodowego Trybunału Karnego zażądał aresztowania prezydenta Sudanu.
czytaj więcej »
  
David Rupiny z Arua (Uganda) [ 20-06-2007 ]
Biznes rozkwita  w regionie, napływają zagraniczni inwestorzy oraz międzynarodowa pomoc.
czytaj więcej »
  
Lisa Clifford [ 25-04-2007 ]
Działalność Międzynarodowego Trybunału Karnego w Ugandzie – „cicha i umiarkowana” (softly- softly) zastanawia niektórych międzynarodowych działaczy praw człowieka.
czytaj więcej »
1 2 3 4  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl