Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Amerykańska diaspora Albańczyków wypełnia lukę inwestycyjną w Kosowie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
j. uchto [ 05-06-2006 ]
Serbski parlament proklamował niepodległość Serbii, sankcjonując tym samym całkowity rozpad jej związku z Czarnogórą.
czytaj więcej »
  
AZ [ 22-05-2006 ]
Premier Czarnogóry Milo Djukanović ogłosił wczoraj, że w niedzielnym referendum sukces odnieśli zwolennicy zerwania federacji z Serbią. Według wstępnych wyników za niepodległością Czarnogóry opowiedziało się 55,5 procenta głosujących.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 05-05-2006 ]
Oskarżany o ludobójstwo generał Ratko Mladić, którego aresztowanie jest warunkiem kontynuowania przez UE negocjacji stowarzyszeniowych z Serbią i Czarnogórą, może zostać zatrzymany do niedzieli włącznie - uważa minister spraw wewnętrznych Serbii Dragan Jocić.
czytaj więcej »
  Przemoc domowa wobec kobiet w Albanii
ed [ 09-04-2006 ]

Raport autorstwa Amnesty International: „Nie ma się czego wstydzić” - dokumentuje przemocy wobec kobiet w rodzinach w Albanii, w tym m.in. policzkowanie, bicie, kopanie, zastraszanie bronią lub nożem, gwałty, a w ostateczności zabójstwa. W albańskim prawodawstwie nie ma przepisów, które uznałyby taką przemoc za przestępstwo, a wielu Albańczyków uważa ją za coś normalnego.

czytaj więcej »
  
Piotr Tarasiuk [ 16-03-2006 ]

Przed kilkoma dniami w więzieniu w Hadze zmarł były serbski i jugosłowiański prezydent, oskarżany o zbrodnie wojenne, Slobodan Milošević, nazywany bałkańskim Machiavellim. Zarówno życie, jak i śmierć tego polityka wzbudzają wiele kontrowersji. Chociaż oświadczenia Międzynarodowego Trybunału Karnego ds. byłej Jugosławii zapewniają, że zmarł na zawał serca, jednak jego zwolennicy poszukują innej, bardziej sensacyjnej przyczyny. I nie będzie chyba zbytnią przesadą stwierdzenie, że oczy całego świata zwrócone są teraz na Hagę. Jednak aby wyjaśnić przyczyny jego popularności należy prześledzić życiorys Miloševicia.

czytaj więcej »
  
AZ [ 13-03-2006 ]
Slobodan Miloszević zmarł na zawał serca. Wykazała to przeprowadzona sekcja zwłok. Nieżywego byłego dyktatora Jugosławii znaleziono w sobotę w jego celi więziennej. Był sądzony za zbrodnie wojenne.
czytaj więcej »
  
AZ [ 12-03-2006 ]
Główna prokurator haskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego Carla del Ponte nie wyklucza, że śmierć byłego dyktatora Jugosławii Slobodana Miloszevicia mogła być efektem próby samobójczej.
czytaj więcej »
  
[ 12-03-2006 ]

Tydzień temu pisałem w tym miejscu o swojej wierze, iż pomimo przeciągającego się w nieskończoność procesu, trybunał w Hadze zdoła w końcu wymierzyć sprawiedliwość byłemu prezydentowi Jugosławii, Slobodanowi Miloszewiciowi. Moja teza została zweryfikowana negatywnie i to znacznie szybciej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać - były dyktator zmarł wczoraj w areszcie. Mimo to sądzę, iż te blisko cztery lata procesu nie poszły na marne.

czytaj więcej »
  
AZ [ 11-03-2006 ]
Były dyktator Jugosławii Slobodan Miloszevic zmarł w swojej celi specjalnego Trybunału Karnego ds. byłej Jugosławii. Poinformowało o tym belgradzkie radio, zaś informację oficjalnie potwierdził Trybunał.
czytaj więcej »
  
[ 05-03-2006 ]

Slobodan Miloszević i Saddam Husajn. Obaj przez długie lata dzierżyli dyktatorską władzę. Pod ich rządami i za ich wiedzą zabito setki, jeśli nie tysiące, niewinnych ludzi. Obaj byli zapewne przekonani o swojej bezkarności, ale zawiedli się. Na tym jednak koniec podobieństw. Dziś były prezydent Jugosławii odpowiada przed międzynarodowym trybunałem z siedzibą w Hadze. Saddam jest sądzony w Bagdadzie przez sąd, przynajmniej w założeniu, iracki. Która metoda jest lepsza?

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl