Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Amerykańska diaspora Albańczyków wypełnia lukę inwestycyjną w Kosowie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 12-03-2007 ]
Unia Europejska ma przygotowane plany dotyczące przejęcia od ONZ misji w Kosowie- wynika z poufnego raportu zrelacjowanego przez agencję AP.
czytaj więcej »
  
[ 27-02-2007 ]
Była to największa antyamerykańska manifestacja uliczna w serbskiej stolicy od 2000 roku, gdy upadł reżim prezydenta Slobodana Miloszevicia. "Kosowo to Serbia", "Serbskie wojska do Kosowa" - głosiły wypisane na transparentach hasła. Inni apelowali do Rosji, by zawetowała plan w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.
czytaj więcej »
  
[ 10-02-2007 ]

W styczniu wybory odbyły się jedynie w dwóch państwach świata – w Serbii i Gambii wybrano parlamenty. W tym drugim państwie obyło się bez niespodzianki o władzę zachowała partia prezydencka, zaś w belgradzkiej Skupštinie najwięcej miejsc zajęli szowinistyczni radykałowie Vojislava Šešelja.

czytaj więcej »
  
j. uchto [ 22-01-2007 ]
Szef unijnej dyplomacji Javier Solana powiedział w poniedziałek, że w dalszym ciągu ma nadzieję na powstanie w Serbii "rządu proeuropejskiego i demokratycznego", mimo że po niedzielnych wyborach parlamentarnych w tym kraju prowadzi nacjonalistyczna Serbska Partia Radykalna (SRS).
czytaj więcej »
  
[ 22-01-2007 ]
Temat przyszłości Serbii pojawi się na dzisiejszym spotkaniu szefów dyplomacji UE w Brukseli. Problem jest poważny, bo we wczorajszych wyborach parlamentarnych wygrała nacjonalistyczna Serbska Partia Radykalna.
czytaj więcej »
  Serbia: wybory parlamenatrne
Anna Heba [ 21-01-2007 ]

O godzinie 7.00 rozpoczęły się wybory parlamentarne w Serbii. Są to pierwsze wybory po rozpadzie w maju ub.r. luźnej federacji z Czarnogórą.

czytaj więcej »
  
[ 14-11-2006 ]
Prezydent Lech Kaczyński ocenił, że Albania jest czynnikiem stabilizującym stosunki na Bałkanach. Prezydent Albanii Alfred Moisiu przebywa z oficjalną wizytą w Polsce.
czytaj więcej »
  
Edina Becirevic z Sarajewa [ 09-10-2006 ]
27 września, Momcilo Krajisnik, lider bośniackich Serbów  - jeden z głównych architektów czystek etnicznych w czasie wojny w Bośni w latach 1992-95, został skazany na 27 lat więzienia. Uznano go winnym większości zarzutów. Sąd uznał, iż ponad wszelką wątpliwość  jest on winny eksterminacji, morderstw, prześladowań i wyganiania nieserbskiej ludności podczas wojny. Jego rolę w tych haniebnych procederach uznano za kluczową.
czytaj więcej »
  
Frosina Cvetkovska ze Skopje [ 05-10-2006 ]
Największa w Macedonii partia albańska – Demokratyczna Unia Integracji -DUI, złagodziła swą obstrukcyjna politykę względem nowego, centro-prawicowego rządu. Nastąpiło to po tygodniach protestów i bojkotów, które jednak nie przyniosły spodziewanego rezultatu.
czytaj więcej »
  
Janet Anderson [ 17-08-2006 ]

...Myślę, że kwestia pojednania jest równie ważna jak i wynagrodzenie krzywd ofiarom. Ale to leży bardziej w gestii Rady Bezpieczeństwa, nie naszej. Stwierdzenie, iż Trybunał ma za zadanie działanie na rzecz pojednania, jest po prostu błędne... - przewodniczący haskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego ds. byłej Jugosławii , sędzia Fausto Pocar, rozmawia  z Janet Anderson, dyrektorem IWPR’s International Justice Programme.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl