Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Amerykańska diaspora Albańczyków wypełnia lukę inwestycyjną w Kosowie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 15-02-2008 ]
W Belgradzie dojdzie dziś do zaprzysiężenia na drugą kadencję prezydenta Borisa Tadicia. Znany ze swych proeuropejskich przekonań Tadić, dwa tygodnie temu został powtórnie wybrany na prezydenta Serbii, pokonując w drugiej turze kandydata nacjonalistów Tomislava Nikolicia.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 12-01-2008 ]
Nowy premier serbskiej prowincji Kosowo Hashim Thaci obiecał mieszkańcom tej zbuntowanej części Serbii, że już wkrótce staną się niepodległym państwem. Nie wykluczone, że 12 lutego ogłoszona zostanie niepodległość Kosowa a pierwszym państwem, które to uzna ma być Francja.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 15-12-2007 ]
Premier Serbii Vojislav Kosztunica uznał „za wyjątkowo obraźliwą” propozycję Unii Europejskiej, że w zamian za uznanie niepodległości Kosowa jego państwo będzie mogło bardzo szybko wejść w struktury Unii. Dla Serbów wprowadzenie do zbuntowanej prowincji unijnej misji stabilizacyjnej ma na celu stworzenia z Kosowa „państwa marionetkowego”.
czytaj więcej »
  
[ 10-12-2007 ]

Już od połowy stycznia być może będziemy świadkami odłączenia się Kosowa od Serbii.Niepodległość Kosowa będzie ogłoszona "znacznie wcześniej niż w maju" - powiedział Skender Hyseni.

czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 20-11-2007 ]
Hashim Thaci, lider Demokratycznej Partii Kosowa (DPK), która wygrała sobotnie wybory w tej prowincji Serbii, chce niepodległości dla swojego państwa. Jednocześnie lider albańskiej ludności zamieszkującej Kosowo odrzuca wszelkie formy istnienia swego państwa w ramach Serbii.
czytaj więcej »
  
[ 01-08-2007 ]
Władze w Lublanie poinformowały w poniedziałek, iż Słowenia nie chce uzależniać wstąpienia Serbii do UE od uznania przez Belgrad niepodległości Kosowa.
czytaj więcej »
  
Caroline Tosh [ 05-04-2007 ]
Prokuratorzy mówią o zastraszaniu świadków, obrona natomiast pokazuje oskarżonego jako szanowanego i podziwianego męża stanu.
czytaj więcej »
  
Piotr Tarasiuk [ 04-11-2006 ]
Mijający rok przyniósł wiele zmian na arenie międzynarodowej, w tym i na mapie politycznej Europy, a może jeszcze przynieść rozstrzygnięcia rzutujące na następne. Po raz kolejny źródłem tych przekształceń były Bałkany. W wyniku decyzji o niepodległości, podjętej przez mieszkańców Czarnogóry, jako nowe państwo narodziła się również Serbia. Nie jest to już ta dawna Serbia z czasów Jugosławii czy Miloševicia. Coraz mniej przypomina także idee nacjonalistycznej Wielkiej Serbii. Dziś kwestią do rozstrzygnięcia jest czy jej terytorium zostanie jeszcze okrojone o Kosowo.
czytaj więcej »
  Nie wymazujcie nas z mapy Kosowa...
[ 30-01-2005 ]

Mówi się, że nie potrzeba wiele, aby uczynić biednych ludzi szczęśliwymi. Niewielu zdaje sobie sprawę, że wystarczy nawet mniej, aby uczynić ich cierpienia jeszcze większymi! Wyobraźmy sobie, że żyjemy gdzieś w Europie i że nie mamy ani prądu, ani wody przez ponad miesiąc. Wyobraźmy sobie, że nie możemy wyjść na zewnątrz, aby kupić latarkę albo nawet wodę w miejscowym sklepie, ponieważ obawiamy się, że ktoś może nas z ukrycia zastrzelić. Wyobraźmy sobie, że świętujemy Nowy Rok lub Boże Narodzenie (tak katolickie, jak i prawosławne) w ciemności… bez wody… Dość przykry sposób rozpoczęcia nowego roku, nieprawdaż? Taka sytuacja sprawia, że nie chcemy myśleć, jak to wszystko się skończy, o ile w ogóle dożyjemy do końca… Nie, to nie jest zapowiedź kinowego thrillera. To tylko migawka z codziennego życia Serbów w Kosowie.

czytaj więcej »
  
Magda Babul z Kosowa [ 23-01-2005 ]

Rzeczywistość Kosowa jest trudna, przytłaczająca, niepojmowalna. Jest to jeden z miliona powodów, dla których o tym miejscu nie należy pisać w sposób jednostronny, używając tonu nacechowanego emocjonalnie czy stylistyki jedynie słusznej prawdy i świętego oburzenia. Stąd moja niezgoda na charakter wypowiedzi Miljana Radunovicia: (link).

 

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl