Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Dziesiątki aresztowań po proteście w Lithangu (ChRL)               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
ed [ 17-10-2006 ]
Według wiarygodnych źródeł Tybetańskiego Centrum Praw Człowieka i Demokracji chińska policja uprowadziła mnicha klasztoru Sera.
czytaj więcej »
  
ed [ 10-10-2006 ]
Po ostrzelaniu grupy uciekinierów z Tybetu 30 września chińska straż graniczna uwięziła co najmniej dziesięcioro dzieci - twierdzą świadkowie, którzy widzieli cały incydent z bazy na Czo Oju. W półtorej godziny po zastrzeleniu dwudziestopięcioletniej mniszki dzieci przeprowadzono przez obozowisko himalaistów. Tybetańskie źródła twierdzą, że zginął również tybetański chłopiec.
czytaj więcej »
  
Marcin Kijak [ 13-06-2010 ]
Po kwietniowym trzęsieniu ziemi w Tybecie około 100 tys. ludzi pozostało bez dachu nad głową, zniszczone było kilkadziesiąt tysięcy mieszkań. Chiny wydadzą 4,7 mld dolarów na odbudowę Yushu, prefektury dotkniętej kataklizmem.
czytaj więcej »
  
Monika Chojnacka [ 22-03-2009 ]
W niedzielę chińska policja zatrzymała sześciu uczestników sobotniego zajścia w tybetańskim mieście w prowincji Qinghai. W ręce sił bezpieczeństwa oddało się także 89 mnichów domagających się wyjaśnienia losu jednego z przesłuchiwanych Tybetańczyków.
czytaj więcej »
  
[ 17-03-2009 ]
Chińskie władze zapowiedziały, że do 2020 roku przebudują stolicę Tybetu. Plany zakładają, że w centrum Lhasy ma mieszkać 450 tysięcy mieszkańców. Organizacje pozarządowe mówią o chęci zniszczenia tradycyjnego charakteru miasta.
czytaj więcej »
  
Kinga Marciniak [ 13-03-2009 ]
Chiński premier Wen Jiabao, podczas konferencji prasowej zadeklarował, że jest gotowy rozmawiać w Tybetańskimi wysłannikami. Warunkiem jest jednak zmiana stanowiska samego Dalajlamy. Zdaniem Wen Jiabao obecnie Dalajlama jest wykorzystywany przez Zachód.
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 11-12-2008 ]
Chiny oficjalnie zaprotestowały przeciwko spotkaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z przywódcą Tybetańczyków Dalajlamą XIV. Rzecznik prasowy MSZ Piotr Paszkowski poinformował, że polski ambasador w Chinach został wezwany w trybie pilnym do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Pekinie.
czytaj więcej »
  Dalajlama XIV w PE: my chcemy tylko autonomii
Agnieszka Obrycka [ 04-12-2008 ]
Dalajlama XIV był gościem podczas sesji plenarnej w Parlamencie Europejskim. Przywódca duchowy Tybetańczyków przywitany został przez deputowanych oklaskami na stojąco.
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 06-11-2008 ]
Podczas rozmów władz chińskich z delegacją wysłanników Dalajlamy, Chiny nie wyraziły zgody na pomysł jakiejkolwiek, nawet połowicznej niepodległości Tybetu - donosi chińska agencja prasowa Xinhua.
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 02-11-2008 ]
Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV powiedział dziennikarzom w Tokio, że Chiny skazały Tybet na śmierć. Od piątku przebywa on w Japonii w z prywatną wizytą, w trakcie której weźmie udział w seminarium w Stowarzyszeniu Buddyjskim Prefektury Fukuoka.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl