17 maja zakończył się jeden z najkrwawszych konfliktów we współczesnej południowo-wschodniej Azji. Tamilskie Tygrysy, otoczone przez armię Sri Lanki, ogłosiły złożenie broni. Rząd w Kolombo ogłosił koniec wojny oraz poinformował o zabiciu przywódców Tygrysów, w tym założyciela organizacji, Velupillaia Prabhakarana. Znana z terrorystycznych metod tamilska partyzantka nie cieszyła się dobrą sławą, wszyscy komentatorzy przyjęli więc informacje o zdławieniu rebelii z radością. Czy to na pewno koniec?
|
Setki tysięcy manifestantów przychylnych monarchii machając flagami i transparentami, zajęło siedzibę premiera Tajlandii Sumakiego Sundarajeva. Oskarżają go o współpracę z będącym na wygnaniu Thaksinem Shinawatrą, obalonym 19 września 2006 roku w wyniku zamachu stanu.
|
Niepopularny i opuszczony, tak skończył swoją kadencję 18 sierpnia 2008 roku Pervez Musharraff prezydent Pakistanu. Wraz z nim zakończyła się pewna epoka i wiele zależy od obecnie dominujących sił politycznych, w którą stronę zwróci się Pakistan. Sądząc po euforii jaką wywołała wiadomość nie w stronę, w którą by chciał były już prezydent…
|
A przede wszystkim poruszymy władze Chińskiej Republiki Ludowej. Tak przynajmniej chyba myślą internauci. Sprawa uciśnienia Tybetu jest gorąca i coraz więcej ludzi chce się przyczynić do „pomocy” biednym uciśnionym Tybetańczykom. Trudno się dziwić, każdy lubi być pomocny i w sumie nie ma w tym nic złego. Pierwszy nonsens tej pomocy polega na tym, że prawa człowieka nie są łamane tylko w Tybecie. Dlaczego chcemy pomagać tylko Tybetańczykom, kiedy niemal na całym Dalekim Wschodzie są łamane prawa człowieka?
|
9 marca 2008 r., godz. 13 – w 49. rocznicę powstania narodowego w Tybecie, przed gmachem Ambasady ChRL w Warszawie, ul. Bonifraterska 1 Tybetańczycy i działacze na rzecz Tybetu upamiętnią 49. rocznicę powstania narodowego w Tybecie, oraz pamięć 1200 ofiar chińskiej okupacji Tybetu.
|
Prezydent Gruzji wkrótce ustąpi. Zmierzch boga Chiny zaostrzają politykę w Tybecie Protesty przeciw olimpiadzie w ChRL Yasuo Fukuda nowym premierem Japonii Protest antyrządowy w Myanmarze Równość na kontynencie Kirgiscy lekarze szukają lepszego życia zagranicą Noc należy do Talibów Rok pociągu – Tybet na krawędzi Mieszane reakcje na obchody urodzin prezydenta „MADE IN CHINA” Helmand: Problemy na wszystkich frontach Stolica Kirgistanu ulega całkowitej przemianie Polityka zagraniczna ChRL Śmierć dziennikarza kładzie się cieniem na rząd w Afganistanie |