Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Afery               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Boks Reklamowy

..:: Afery

dzisiaj jest: 14-07-2024  

Hazadowe zagrywki 04-08-2010
  Autor: Paweł Krysiński

W ubiegłym roku polską sceną polityczną wstrząsnęła afera hazardowa powodując niemałe zamieszanie, które trwa po dziś dzień. Komisja hazardowa powołana do życia w listopadzie 2009 roku miała na celu wyjaśnienie nieprawidłowości przy pracach nad ustawą hazardową. Posłowie PiS  sądzili, że wyjaśnienia skupią się na środowisku PO i zamieszanych w aferę Zbigniewie Chlebowskim, Mirosławie Drzewieckim czy biznesmenie Ryszardzie Sobiesiaku, tymczasem premier Donald Tusk jasno dał do zrozumienia, że na tym nie poprzestanie. Pierwsze decyzje Tuska, czyli dymisje wręczone Chlebowskiemu i Drzewieckiemu wzbudziły uznanie obserwatorów sceny politycznej, konkurencji zaś wytrąciły z ręki możliwość krytyki. Niestety następne posunięcia nie były udane: badanie historii prac nad ustawą za czasów rządów PiS czy nawet SLD wzbudziło zdziwienie i uzasadnioną frustrację przeciwników rządu. Jak to, argumentowali dociekliwi, komisja zajmuje się czasami sprzed wielu lat spychając na margines najnowsze czasy, w których PO ma coś za uszami? Szybko okazało się, że celem rządu i premiera był ówczesny szef CBA Mariusz Kamiński, zdymisjonowany w ub. roku przez Donalda Tuska. Tak się stało, powołany naprędce jego następca, Paweł Wojtunik, szybko obsadził kluczowe stanowiska w instytucji swoimi ludźmi. Szybkiemu wyjaśnieniu sprawy oczywiście to nie służyło.

Koniec trybuna ludowego 16-02-2010
  Autor: Michał Jezierski

Ogłoszenie wyroku w tak zwanej seksaferze, dotyczącej wysoko postawionych działaczy Samoobrony- Andrzeja Leppera oraz Stanisława Łyżwińskiego, kończy definitywnie przygodę byłego wicepremiera z polityką. Andrzej Lepper i jego partia zasłynęli z wielu niestandardowych akcji politycznych. Wśród nich wystarczy wymienić blokowanie mównicy poselskiej czy obrażanie czołowych polityków innych partii podczas posiedzeń Sejmu.

Wygrana bitwa Chlebowskiego 25-01-2010
  Autor: Paweł Krysiński

Mijający tydzień upłynął pod znakiem komisji hazardowej, przed obliczem której swoje racje udowadniali jedni z najważniejszych świadków: były szef CBA Mariusz Kamiński oraz były szef Klubu Parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski. O ile ten pierwszy będący do niedawna funkcjonariuszem jednej z tajnych służb i mający wtedy nieograniczony dostęp do akt swoim wystąpieniem mnie nie przekonał, o tyle Chlebowski dał odpór wszystkim tym, którzy spodziewali się zobaczyć prawdziwy koniec tego polityka.

PO komisji? 10-12-2009
  Autor: Radosław Święcki

Burzliwie zakończył się ubiegły tydzień na polskiej scenie politycznej. Niedawno powołana sejmowa komisja śledcza ds. afery hazardowej nim na dobre zaczęła pracę, skurczyła się o dwoje posłów opozycji. Posłowie koalicji (konkretnie Platformy Obywatelskiej) wykluczyli w piątkowy wieczór Beatę Kempę i Zbigniewa Wassermanna. Argumentowali to faktem, iż „nikt nie może być sędzią we własnej sprawie”.

Tacy sami? 06-10-2009
  Autor: Paweł Kaleski

Ekipa Donalda Tuska doczekała się „swojej” afery. Tym samym można by rzec: tradycji ostatnich lat stało się zadość. Każda bowiem partia sprawująca władzę w ostatnich latach przeżywała „swoje pięć minut”.

  Blokada TVN 24

  Obstrukcji parlamentarnej ciąg dalszy

  Kontrofensywa Leppera

  Głośno, coraz głośniej

  Spowiedź chuligana

  Szpitale rzeką łapówek płynące

  Wiara w eterze

  Apel o oczyszczenie Kościoła

  Teczka, której miało nie być

  A jednak rewolucja

  A ja na to: Może to jednak nie genetyka

  Miało być jak nigdy, wyszło jak zawsze

  Czarne jest czarne!

  W kolejce czekają następni „Delegaci”

  Peerelowskie upiory

1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl