Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Polska w Europie i na świecie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Boks Reklamowy

..::

dzisiaj jest: 14-07-2024  

Mniej pytań, coraz więcej odpowiedzi 07-06-2010
  Autor: Paweł Krysiński

Minister MSWiA Jerzy Miller przywiózł do Polski tak długo oczekiwane zapisy z czarnych skrzynek i z prezydenckiego Tupolewa, który uległ wypadkowi w kwietniu tego roku. Dlaczego jednak kopie a nie oryginały, wszak kopiami mogli zadowolić się Rosjanie? Nie obyło się bez zgrzytów: strona rosyjska przed przekazaniem materiałów ze śledztwa orzekła, iż ich przeznaczenie, zastosowanie i odczytanie będzie możliwe jedynie w zgodzie z zaleceniami Moskwy. Wyglądało to tak, jakby Rosjanie chcieli coś ukryć; oficjalna wersja głosiła, iż chciano w ten sposób chronić dobre imię ofiar katastrofy. Tym samym powstała kolejna teoria spiskowa, a od tych już i tak aż się roi w mediach czy Internecie. Trochę to dziwne, gdy weźmie się pod uwagę zachowanie Rosjan tuż po katastrofie, ich wolę pomocy i serdeczność. Dziś usiłują oni wpływać na kluczowe decyzje mogące uciąć liczne spekulacje na temat wypadku i wyjaśnić co do niego doprowadziło zapominając, że Polska jest niepodległym krajem.

Tragedia smoleńska - fakty i mity 07-05-2010
  Autor: Paweł Krysiński

Po wypadku samolotu prezydenckiego filmy i zdjęcia z miejsca zdarzenia błyskawicznie obiegły cały świat. My w Polsce jako pierwsi mieliśmy możność zobaczyć ten smutny obraz: roztrzaskany samolot, wśród którego resztek uwijali się jak w ukropie rosyjscy strażacy. Nad rumowiskiem unosiły się kłęby pary i dymu; a ponad nimi mgła. Scena jak z filmu wojennego. Niestety wielu z nas do dziś nie potrafi przyjąć do wiadomości, że to smutna rzeczywistość.

Unijny pierwszoklasista 04-05-2010
  Autor: Michał Jezierski

Minęła właśnie 6. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 1 maja 2004 roku RP weszła do grona państw zrzeszonych w ramach UE. Jest to z pewnością niezwykle ważna data w historii naszego państwa. Znalezienie się w strukturach Unii pozwoliło na znaczne przyspieszenie rozwoju Polski na wielu płaszczyznach, między innymi społecznej, gospodarczej czy politycznej. Unia Europejska to z jednej strony przestrzeganie unijnych praw i dyrektyw, dostosowanie państwa i prawa polskiego do wymogów unijnych, a także olbrzymia biurokracja i trudności w osiągnięciu consensusu na unijnych spotkaniach.

Tragedia smoleńska - co dalej? 15-04-2010
  Autor: Paweł Krysiński

Dzień 10 kwietnia 2010 roku zapisał się jako jeden z najczarniejszych dni w historii nowożytnej Polski. W katastrofie samolotu spieszącego na uroczystości obchodów zbrodni katyńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydencka para. Prócz nich na pokładzie samolotu znajdowali się parlamentarzyści, prezydenccy urzędnicy, kombatanci, przedstawiciele rodzin katyńskich, funkcjonariusze BOR. Nikt nie ocalał…

Zmiany 12-04-2010
  Autor: Michał Jezierski

Wypadek pod Smoleńskiem z pewnością zmieni polską politykę i wpłynie na kształt polskiej sceny politycznej. Odeszło wielu ważnych i wpływowych polityków, którzy odcisnęli duże piętno na współczesnej Polsce. Przede wszystkim ucierpiał ośrodek prezydencki, który w istocie przestał istnieć w dotychczasowej formie.

  70 lat po zbrodni katyńskiej

  A 65 lat po wojnie...

  3 x nie

  Niemy krzyk

  O, rok ów!

  Brukselskie koszmary

  UEFA zamierza nas skarcić?

  Czas Partnerstwa, czyli krótko o polskim akcencie w Brukseli

  Dwa oblicza jedności

  Koniec igrzysk, koniec złudzeń

  Polska wobec konfliktu w Gruzji

  Nangar Khel

  Więcej Euro w Polsce

  Po głosowaniu nad Traktatem

  Wizyta Tuska na Ukrainie

1 2 3 4 5  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl