RADA BEZPIECZEŃSTWA
członkowie stali
1. Chiny
2. Francja
3. Rosja
4. Stany Zjednoczone
5. Wielka Brytania
członkowie niestali
6. Argentyna
7. Benin
8. Brazylia
9. Dania
10. Grecja
11. Japonia
12. Filipiny
13. Rumunia
14. Tanzania
15. Algieria
ZGROMADZENIE OGÓLNE
Przewodniczący - Jean Ping (Gabon)
Przewodniczący Komitetów:
I - Louis Alfonso de Alba (Meksyk)
II - Marco Balazero (Peru)
III - Wałerij Kuczynśkyj (Ukraina)
IV - Kywa Tint Swe (Myanmar)
V - Don MacKay (Nowa Zelandia)
VI - Mohamed Benouna (Maroko)
SEKRETARIAT
Sekretarz generalny: Kofi Annan (Ghana)
Zastępca sekretarza generalnego: Louise Frechette (Kanada)
Podsekretarze generalni:
ds. rozbrojenia - Nobuyasu Abe (Japonia)
ds. zarządzania - Catherine Bertini (USA)
ds. kontaktów ze Zgromadzeniem Ogólnym - Chen Jian (Chiny)
ds. humanitarnych - Jan Egeland (Norwegia)
ds. Afryki - Ibrahim Gambari (Nigeria)
ds. operacji pokojowych - Jean-Marie Guehenno (Francja)
ds. prawnych - Nicolas Michel (Szwajcaria)
ds. ekonomicznych i społecznych - Jose Antonio Ocampo (Kolumbia)
ds. dzieci i konfliktów zbrojnych - Olara Otunnu (Uganda)
ds. politycznych - Kieran Predergast (Wielka Brytania)
ds. informacji publicznej - Shashi Tharoor (Indie)
ds. najsłabiej rozwiniętych państw, krajów rozwijających się bez dostępu do morza i małych wyspiarkich krajów rozwijających się - Anwarul K. Chowdhury (Bangladesz)
Biuro ONZ ds. Przestępczości i Narkotyków
Dyrektor Wykonawczy - Antonio Maria Costa (Włochy)
Biuro ONZ w Genewie
Dyrektor Generalny - Siergiej Ordżonikidze (Rosja)
Biuro ONZ w Wiedniu
Dyrektor Generalny - Antonio Maria Costa (Włochy)
Biuro ONZ w Nairobi
Dyrektor Generalny (w randze podsekretarza generalnego ONZ) - Klaus Toepfer (Niemcy)
SĄDY MIĘDZYNARODOWE
Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości
Prezes - Shi Jiuyong (Chiny)
Wiceprezes - Raymond Rangeva (Madagaskar)
Sędziowie:
Gilbert Guillaume (Francja)
Abdul G. Koroma (Sierra Leone)
Wladlen Wereszczetin (Rosja)
Rosalyn Higgins (Wielka Brytania)
Gonzalo Para-Aranguren (Wenezuela)
Pieter H. Kooijmans (Holandia)
Francisko Rezek (Brazylia)
Awn Szawkat Al-Kasawneh (Jordania)
Thomas Buergenthal (USA)
Nabil Elaraby (Egipt)
Hisashi Owada (Japonia)
Bruno Simma (Niemcy)
Peter Tomka (Słowacja)
Międzynarodowy Trybunał Karny dla Byłej Jugosławii
Prezes - Theodor Meron (USA)
Wiceprezes - Fausto Pocar (Włochy)
Główny Prokurator - Carla del Ponte (Szwajcaria)
Międzynarodowy Trybunał Karny dla Rwandy
Prezes - Erik Mose (Norwegia)
Wiceprezes - Andresia Vaz (Senegal)
Główny Prokurator - Hassan Bubacar Jallow (Gambia)
RADA SPOŁECZNO-GOSPODARCZA
Przewodnicząca: Marjatta Rasi (Finlandia)
KOMISJA PRAW CZŁOWIEKA
Państwa członkowskie:
Argentyna, Armenia, Australia, Bhutan, Brazylia, Burkina Faso, Kanada, Chiny, Republika Kongo, Kostaryka, Kuba, Dominikana, Ekwador, Egipt, Erytrea, Etiopia, Finlandia, Francja, Gabon, Niemcy, Gwatemala, Gwinea, Honduras, Węgry, Indie, Indonezja, Irlandia, Włochy, Japonia, Kenia, Malezja, Mauretania, Meksyk, Nepal, Holandia, Nigeria, Pakistan, Paragwaj, Peru, Katar, Korea Południowa, Rumunia, Rosja, Arabia Saudyjska, RPA, Sri Lanka, Sudan, Suazi, Togo, Ukraina, Wielka Brytania, USA, Zimbabwe
RADA POWIERNICZA
Organ pozostający od 1 listopada 1994 w stanie zawieszenia.
FUNDUSZE I PROGRAMY
Konferencja NZ ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD)
p.o. Sekretarza Generalnego - Carlos Fortin (Chile)
Program ONZ na rzecz Ochrony Środowiska (UNEP)
Dyrektor Wykonawczy - Klaus Toepfer (Niemcy)
Program ONZ na rzecz Dzieci (UNICEF)
Dyrektor Wykonawczy - Carol Bellamy (USA)
Program Rozwoju ONZ (UNDP)
Administrator - Mark Malloch Brown (Wielka Brytania)
Fundusz Ludnościowy ONZ (UNFPA)
Dyrektor Wykonawczy - Thoraya Obaid (Arabia Saudyjska)
Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR)
Wysoki Komisarz - Ruud Lubbers (Holandia)
Światowy Program Wyżywienia (WFP)
Dyrektor Wykonawczy - James T. Morris (USA)
Agencja Pomocy ONZ Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA)
Komisarz Generalny - Peter Hansen (Dania)
Program ONZ Osiedli Ludzkich (UN - HABITAT)
Dyrektor Wykonawczy - Anna Tibaijuka (Tanzania)
Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR)
Wysoki Komisarz - Louise Arbour (Kanada)
Program ONZ przeciw HIV/AIDS (UNAIDS)
Dyrektor Wykonawczy - Peter Piot (Belgia)
ORGANIZACJE WYSPECJALIZOWANE
Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP)
Dyrektor Generalny - Juan Somavia (Chile)
Organizacja NZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO)
Dyrektor Generalny - Jacques Diouf (Senegal)
Organizacja NZ ds. Edukacji, Nauki i Kultury (UNESCO)
Dyrektor Generalny - Koichiro Matsuura (Japonia)
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)
Dyrektor Generalny - Lee Jong-Wook (Korea Południowa)
Grupa Banku Światowego (BŚ)
Prezes - James B. Wolfensohn (USA)
Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW)
Dyrektor Zarządzający - Rodrigo de Rato (Hiszpania)
Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO)
Sekretarz Generalny - Taeib Cherif (Algieria)
Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO)
Sekretarz Generalny - Efthimios Mitropoulos (Grecja)
Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna (ITU)
Sekretarz Generalny - Yoshio Utsumi (Japonia)
Powszechny Związek Pocztowy (UPU)
Dyrektor Generalny - Thomas Leavy
Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO)
Sekretarz Generalny - Michel Jarraud (Francja)
Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO)
Dyrektor Generalny - Kamil Idris (Sudan)
Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnego (IFAD)
Prezes - Lenart Blge (Szwecja)
Organizacja NZ ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO)
Dyrektor Generalny - Carlos Magarinos (Argentyna)
ORGANIZACJE STOWARZYSZONE
Światowa Organizacja Handlu (WTO)
Dyrektor Generalny - Supachai Panitchpakdi (Tajlandia)
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA)
Dyrektor Generalny - Mohammed El-Baradej (Egipt)