Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Świat / Handel organami opozycjonistów szokuje Chiny               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
..:: Podobne Tematy
Handel organami opozycjonistów szokuje Chiny 

24-10-2006

  Autor: VOA News
Chiński rząd jest oskarżany o handel organami pobieranymi od więźniów sumienia, na których wykonano wyrok śmierci. Przewodniczący amerykańskiej Izby Reprezentantów powiedział, iż sprawa jest “ jest tak szokująca, iż stanowi nową odmianą zła”.

 

 

Wyznawcy Falun Gong protestujący w Makao w Chinach w 2000 roku zostali aresztowani. Według oficjalnych doniesień zostali później zwolnieni. Jeśli jest to prawdą, to ci wyznawcy chińskich ćwiczeń duchowych mieli szczęście. Inni już takiego szczęścia nie mieli.

Falun Gong zdobywa miliony nowych wyznawców, jednak także dziesiątki tysięcy z nich są więzione i mordowane. W jaki sposób są zabijani i w jakim celu, wyjaśnia podkomisja Kongresu USA.

Podstawą jest raport organizacji humanitarnych mówiący, iż rząd Chin czerpie korzyści z handlu organami więźniów Falun Gong, których egzekucji dokonano.

David Kilgour, były minister kanadyjski, był jednym ze świadków prac komisji. Mówił on: “Rząd Chin i należące do niego szpitale, areszty i inne służby w różnych częściach kraju w ciągu minionych pięciu lat uśmierciły dużą, nieznaną dokładnie liczbę więźniów sumienia -wyznawców Falun Gong. Większość ofiar została skazana za nic. Zostali zamordowani przez lekarzy tak, by można pobrać ich organy. Organy te były następnie sprzedawane za duże pieniądze, często za granicę.”

Badania dowodzą, iż 85 % transplantacji w szpitalach w regionie Tianjin przeprowadzono na pacjentach z zagranicy, w większości bardzo zamożnych. Witryna internetowa Chińskiego Międzynarodowego Centrum Transplantacji podaje, iż przeszczep nerki kosztuje 65,000 dolarów, przeszczep płuca od 150,000 do 170,000 dolarów, a przeszczep serca od 130,000 do 160,000 dolarów.

Raport stwierdza, iż w Chinach w latach 2000-05 dokonano co najmniej 60,000 przeszczepów. Źródłem organów do 18000 z nich nie byli więźniowie. Od kogo pochodziły pozostałe organy wciąż nie zostało wyjaśnione. Tymczasem chińskie media podają, iż w 2002 roku dokonano 1000 egzekucji. Według Amnesty International liczba ta wynosi 15,000.

Chiński rząd uznał ruch Falun Gong za nielegalny w 1999 roku. Rzecznik Falun Gong - Erping Zhang przekonuje, iż ruch nie ma żadnych celów politycznych, a jedynie skupia się na praktykowaniu ćwiczeń doskonalących ciało i umysł. "Nie mamy szans na wypowiedzenie swoich racji. Chcemy, by ludzie wysłuchali, jak sytuacja wygląda z naszego punktu widzenia. Chcemy zakończenia ludobójstwa, z jakim się spotykamy”.

Chiny twierdzą, iż raport jest bezpodstawny i oparty na fałszywych zarzutach. Po publikacji badań The Epoch Times w lipcu 2006 roku, Chiny wydały zakaz handlu ludzkimi organami oraz nakaz pisemnej zgody dawcy na pobranie organów.

Jednak świadkowie zeznający przed podkomisją Kongresu nie wierzą, iż powstrzyma to ten ohydny, nielegalny proceder. Przekonują do zwiększenia i podtrzymania presji na chiński rząd, by ten zaprzestał handlu ludzkimi organami.


Tekst powstał dla serwisu: The Epoch Times

Na zdjęciu: Demonstracja procederu handlu ludzkimi organami w Sujiatuan zainscenizowana przez The Epoch Times. Źródło zdjęcia Wikimedia Commons. Autor: Wrightbus

Tłumaczenie: Andrzej Kaniewski

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  sprzedaz organow

(~sylwekkaja12-84kwc.pl@o2.pl, 19-03-2008 17:49)

Opis:


Brak odpowiedzi na ten komentarz
+ powrót + odpowiedz
 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl