Obrady wznowione

17-10-2006

Autor: Anna Dziedzic

Sejm wznowił debatę nad samorozwiązaniem sejmu. Posłowie debatowali nad wnioskami o skrócenie kadencji w ubiegły czwartek, ale obrady zostały przerwane na wniosek klubów PiS, Samoobrony, LPR i RLN.

Dzisiaj sejm wznowił po 5 dniach przerwy posiedzenie. W pierwszym punkcie obrad posłowie mają zająć się wnioskami PO i SLD o samorozwiązanie Sejmu.

Uzasadniając wniosek PO o samorozwiązanie Donald Tusk nawiązał do słów premiera Kaczyńskiego wypowiedzianych podczas wiecu w Stoczni Gdańskiej."Powstała koalicja marnej reputacji. To triumf Andrzeja Leppera".

Tusk dodał, że, "Po roku doświadczeń wszyscy w Polsce wiemy, że w tym Sejmie nie powstanie rząd oparty o stabilną większość, rząd zdolny i zainteresowany rozwiązywaniem problemów zwykłych ludzi".

Przypomnijmy, że posłowie debatowali nad wnioskami o skrócenie kadencji w ubiegły czwartek, ale na wniosek klubów PiS, Samoobrony, LPR i RLN posiedzenie zostało przerwane.

Karol Karski (PiS) uzasadniając wniosek o przerwę mówił, że w Polsce potrzebne jest wyciszenie "negatywnych emocji". Wyraził nadzieję na powstanie większościowej koalicji.

Przeciwna przerwaniu obrad była opozycja. Bronisław Komorowski (PO) poinformował, że przerwa w obradach oznaczać będzie odsunięcie debaty "na tematy niewygodne dla rządu i dla koalicji".

Dzisiaj Liga Polskich Rodzin zaapelowała do opozycji, zwłaszcza do PO, o wycofanie wniosków o samorozwiązanie Sejmu.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.