Sejm przerwał obrady do wtorku - 17 października - do godziny 14-tej

12-10-2006

Autor: Anna Maria Sierpińska

Sejm przerwał obrady do wtorku - 17 października - do godziny 14-tej. Zaplanowane na dziś głosowanie wniosku o samorozwiązanie Sejmu odbędzie się zatem najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.


Za wnioskiem, zgłoszonym przez PiS, LPR, Samoobronę i Ruch Narodowo-Ludowy głosowało 241 posłów, przeciw było 182 posłów. 18 wstrzymało się od głosu. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski w uzasadnieniu wniosku argumentował, że przerwa w obradach da więcej czasu poszczególnym klubom na zastanowienie. Dodał, że parlament stoi przed ważną decyzją dla państwa, której posłowie nie powinni podejmować na fali emocji.

W imieniu opozycji wystąpił Bornisław Komorowski z Platformy Obywatelskiej. Zarzucił on politykom PiS odkładanie w czasie ważnych decyzji. Ocenił, że wniosek o przerwanie obrad zmierza do zdjęcia z porządku obrad dyskusji i głosowania nad wnioskiem o samorozwiązanie Izby. Uznał również, że dzisiejszy wniosek PiS, Samoobrony, LPR i Ruchu Narodowo-Ludowego to nic innego jak "chowanie spraw pod sukno". Przypomniał, że przerwa w obradach odsuwa w czasie tak ważne sprawy, jak budżet na 2007 rok.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.