Koalicja bez liderów partii?

04-10-2006

Autor: Kamil Świętoń

„Życie Warszawy” przytacza cytat Krzysztofa Filipka, który mówi, że szef klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński zaproponował politykom Samoobrony powrót do koalicji. Partie te wraz z LPR miałyby stworzyć rząd bez udziału ich liderów.


Rzekomo oferta ta została złożona podczas tajnych rozmów Kuchcińskiego z przewodniczącym klubu parlamentarnego Samoobrony Krzysztofem Filipkiem.

Jak ujawnia Filipek, pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek, jednak do owej propozycji doszło dopiero podczas drugiej rozmowy, we wtorek przed południem. Sam Kuchciński potwierdza, że doszło do takiego spotkania, jednak inaczej relacjonuje jego przebieg.

„Rozmawialiśmy o usprawnieniu prac sejmowych komisji. Chodzi o to, by pozostały one wolne od politycznyc. Kwestia komisji była jedyną poważną sprawą, którą poruszyliśmy” – powiedział Kuchciński.

Koalicję stworzyłyby wówczas PiS, Samoobrona i LPR, ale w samym rządzie miałoby już zabraknąć miejsca dla przywódców tych ugrupowań.

Krzysztof Filipek deklaruje, że jest gotowy do kontynuowania tych rozmów. Rządu bez Romana Giertycha nie wyobrażają sobie za to politycy Ligi. „To jest jakieś political fiction. Nie byłem przy tej rozmowie, więc wolałbym tego nie komentować” – mówi wicemarszałek Sejmu Marek Kotlinowski.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.