Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Świat / Afryka / Opozycja: koalicja rządząca za pomocą nowej ordynacji chce ograniczyć rolę samorządów               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
..:: Podobne Tematy
23-04-2010

 

09-12-2009

 

25-11-2009

 

08-10-2009

  TNS OBOP: 53% dla PO i 20% dla PiS

07-10-2009

 

16-07-2009

 

28-06-2009

 

+ zobacz więcej

Opozycja: koalicja rządząca za pomocą nowej ordynacji chce ograniczyć rolę samorządów 

05-09-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska

Waldemar Pawlak zapowiedział, że opozycja zaskarży samorzĄdową ordynację wyborczą do Trybunały Konstucyjnego. Lider PSL - które oprócz PO i SLD jest organizatorem wysłuchania publicznego w sprawie ordynacji - ocenił, że nowa ordynacja jest zła i niezgodna z prawem. Opozycja twierdzi, że koalicja rządząca za pomocą nowej ordynacji chce ograniczyć rolę samorządów.

 

 

Waldemar Pawlak powiedział na konferencji prasowej, że w wysłuchaniu nie chodzi o to, kto postawi na swoim. Jego zdaniem o nową ordynację nie ma co walczyć, bo prezydent już zapowiedzial, że ją podpisze. Waldemar Pawlak dodał, że opozycja będzie apelować do Lecha Kaczyńskiego, by tego nie robił, a jeśli to nie poskutkuje, skieruje sprawę do Trybunału Konstytucyjnego.

Odnosząc się do wysłuchania, lider SLD Wojciech Olejniczak powiedział, że opozycja chce rozmawiać z samorządowcami o takich zmianach w prawie, by samorządy miały więcej do powiedzienia. Jego zdaniem, udowodniły one bowiem, że potrafią zadbać na przykład o szkoły i rozwój regionalny.

Bronisław Komorowski z PO powiedział z kolei, że wysłuchanie ma dać samorządowcom możliwość zaprezetowania swoich stanowisk w tej sprawie. Przypomniał, że dzięki głosom większości koalicyjnej w parlamencie nie dano im takiej możliwości w Sejmie.

Dzisiejsze wysłuchanie publiczne z udziałem samorządowców zostało zorganizowane przez PO, SLD i PSL. Jest to odpowiedź opozycji na odwołanie przez koalicyjną większość wysłuchania, które zaplanowała sejmowa komisja samorządu terytorialnego. Zorganizowanie wysłuchania krytykuje koalicja. Jej zdaniem jest to bowiem demonstracja obliczona tylko na efekt medialny.

Uchwalona przez Sejm zmiana ordynacji wyborczej zakłada, że partie startujące w wyborach samorządowych będą mogły blokować listy dla uzyskania lepszego wyniku takiego bloku. Jutro Sejm ma rozpatrzyć poprawki Senatu do tej ustawy. Prezydent Lecha Kaczyński zapowiedział, że podpisze ustawę.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl