Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Ekspresowe nominacje dla Samoobrony               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
..:: Podobne Tematy
13-08-2010

  Odrzucone nominacje generalskie

20-05-2010

 

16-02-2010

  Koniec trybuna ludowego

12-02-2010

 

30-12-2009

  Andrzej Lepper: reaktywacja

21-12-2009

  Zdrojewski najlepszym ministrem...

14-10-2009

 

+ zobacz więcej

Ekspresowe nominacje dla Samoobrony 

08-08-2006

  Autor: Kamil Świętoń
Premier Jarosław Kaczyński na kilkanaście godzin przed wyjazdem na urlop podpisał nominacje dla dwóch wiceministrów rekomendowanych przez Samoobronę - dowiedziało się "Życie Warszawy".

 

 

Dopytywany przez gazetę Janusz Maksymiuk przyznaje, że nie wie kogo nominował Andrzej Lepper. Twierdzi, że dwaj kandydaci Samoobrony mają trafić do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Kim są nowi członkowie rządu Jarosława Kaczyńskiego? – „Pierwszym z nich jest Mirosław Mielniczuk, a drugi to Romuald Poliński. Jeden będzie sekretarzem, a drugi podsekretarzem stanu” - wyjaśnia wiceszef klubu parlamentarnego Samoobrony.

Romuald Poliński jest doktorem ekonomii i byłym członkiem PZPR. Obecnie pracuje w resorcie finansów. Początkowo Lepper chciał, by trafił on do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. – „Problemem był jednak brak znajomości języka angielskiego. PiS nie chciało się zgodzić na tę nominację” - przyznaje jeden z polityków Samoobrony.

Lepper nie dał jednak za wygraną i zarekomendował Polińskiego do Ministerstwa Finansów. Jednak i w tym przypadku koalicjant powiedział "nie". Stanęło więc na resorcie pracy.

Mirosław Mielniczuk - czytamy w gazecie - był prezesem ARMiR za rządów AWS. Ministrem rolnictwa był wówczas Artur Balazs. Mielniczuk stracił stanowisko po tym, jak do władzy w 2001 r. doszedł SLD. Ówczesny minister rolnictwa Jarosław Kalinowski skierował wtedy do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Mielniczuka.

Zarzuty dotyczyły systemu IACS. Zdaniem Kalinowskiego, Mielniczuk nie dopełnił obowiązków przy jego tworzeniu. Miał źle nadzorować prace komisji przetargowej, która wybrała firmę Hewlett-Packard na wykonawcę systemu. Kalinowski dodatkowo zarzucił mu złe sformułowanie umowy. "Życie Warszawy" przypomina, że trzy lata temu warszawska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo przeciwko Mielniczukowi.

 

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl