Prezydent się tłumaczy

22-07-2006

Autor: Piotr Ogórek

W wywiadzie udzielonym "Dziennikowi" prezydent Lech Kaczyński tłumaczy dlaczego doszło do odwołania szczytu Trójkąta Weimarskiego. Według niego winę za jego odwołanie ponoszą Niemy i Francja.

Prezydent odrzuca zarzuty że nie pojechal na szczyt z powodu publikacji w "Tageszeitung". Twierdzi że powody były tylko zdrowotne. Jednocześnie dziwi się że nie moógł reprezentować Polski premier. Mówi że kilkanaście dni przed planowanym szczytem kanclerz Niemiec, Angela Merkel, pytała się Kazimierza Marcinkiewicza czy na szczyt przyjedzie on czy prezydent. Dlatego prezydent nie rozumie dlaczego nie mógł pojechać Kazimierz Marcinkiewicz. W związku z tym uważa że to Niemcy i Francja ponoszą winę za nieodbycię się szczytu.

Lech Kaczyński twierdzi że jego postawa jest twarda ponieważ za taką sytuację są odpowiedzialne polskie elity i postawa niektórych mediów, które nie mają na uwadze interesu narodowego. Dlatego uważa on że możemy przegrać walkę o Polskę.





Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.