Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Prawo / Artykuły / Japoński urząd patentowy               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
..:: Podobne Tematy
26-06-2006

 

05-04-2011

 

31-03-2011

 

29-03-2011

 

15-03-2011

 

12-03-2011

  Ameryka pomaga Japonii

12-03-2011

  1400 ofiar tsunami

+ zobacz więcej

Japoński urząd patentowy 

28-06-2006

  Autor: Magdalena Komór; Aneta Dąbrowska
Jest to agencja rządowa będąca jednym z największych na świecie urzędów patentowych. Wraz z Urzędem Patentowym Stanów Zjednoczonych (UPSTO) oraz Europejskim Urzędem Patentowym tworzy triadę określaną w języku angielskim mianem Trilateral Offices.

 

 


Na czele tej instytucji stoi Komisarz mianowany na dwuletnią kadencje przez szefa METI, któremu cały JPO podlega. Urząd składa się z siedmiu departamentów: Departamentu Spraw Ogólnych, Departamentu Znaków Towarowych, Modeli i Spraw Administracyjnych, czterech Departamentów Badania Patentów (pierwszy rozpatruje zgłoszenia z dziedziny fizyki, drugi z dziedziny chemii, farmacji, biotechnologii, trzeci dotyczące maszyn, a czwarty związane z elektroniką i telekomunikacją) oraz Departamentu Odwoławczego.
   
Celem JPO jest promowanie wzrostu gospodarczego oraz rodzimego przemysłu poprzez zarządzanie prawami dotyczącymi patentów, znaków firmowych, wzorów użytkowych układów scalonych, odpowiednią kontrolę oraz efektywne wykorzystanie wynalazków. Oprócz przyznawania patentów  do głównych zadań Urzędu należy opracowywanie planów dotyczących własności przemysłowej, które obejmują min. wspieranie wykorzystywanie przez małe i średnie przedsiębiorstwa własności przemysłowej, tworzenie japońskiej marki.  Poza tym JPO uczestniczy w międzynarodowej wymianie i kooperacji.

 Współpraca z EPO oraz USPTO koncentruje się wokół takich zagadnień, jak komputeryzacja, ujednolicanie procedur rozpatrywania wniosków, opracowanie skutecznych środków ochrony przed fałszerstwem. Dużą aktywność Urząd wykazuje także w ramach Intellectual Property Cooperation in the Asia - Pacific. Mając na uwadze, że ochrona własności intelektualnej ma fundamentalne znaczenie zarówno dla propagowania inwestycji zagranicznych, transferu technologii, jak i pobudzania rodzimej gospodarki JPO nawiązuje kontakty ze swoimi odpowiednikami z państw regionu, w celu podejmowania wspólnych przedsięwzięć. W wyniku tych starań JPO współpracuje np. z Koreańskim Urzędem ds. Własności Przemysłowej nad opracowaniem sytemu ułatwiającego międzynarodowe poszukiwanie na etapie badania wniosku patentowego i wymianą najważniejszych dokumentów.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl